Звіт фракції ВО «Свобода»

Фото: 

 

Звіт голови фракції ВО «Свобода» про четвертий рік роботи у Волинській обласній раді VІІ скликання.

 

Фракцію ВО «Свобода» в обласній раді представляють 7 депутатів. Це голова фракції Анатолій Вітів, депутати Олександр Бик, Сергій Духницький, Олександр Пирожик, Юрій Поліщук, Сергій Сівак, Юрій Цейко.

Представники ВО «Свобода» очолюють дві постійні комісії. Анатолій Вітів – з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією. Юрій Цейко – з питань промисловості, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства.

Посаду першого заступника голови ради від початку каденції обіймав Олександр Пирожик, із 26 липня цього року – Юрій Поліщук.

 

Принципи роботи фракції

Фракція ВО «Свобода» – ідеологічна політична сила в обласній раді, що здійснює свою діяльність відповідно до засад українського націоналізму та «Програми захисту українців». Саме фракція ВО «Свобода» забезпечує цій каденції чіткий ідеологічний стержень. Підтвердження цьому – послідовне відстоювання в раді суспільно і національно значимих питань, як от: захист української мови, недопущення пропаганди «русского міра», запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту, недопущення капітуляції України перед російським агресором за т.зв. «формулою Штайнмаєра», недопущення продажу української землі сільськогосподарського призначення тощо.

За четвертий рік роботи в раді депутати фракції внесли на розгляд сесії 26 проектів рішень, практично всі вони підтримані. Фракція систематично виступає із заявами, у яких оперативно реагує на назрілі суспільно-політичні виклики та ризики: щодо спроб ОДА ревізувати рішення облради про обласний бюджет, недопустимості «примусового» об’єднання територіальних громад, необхідності скликання позачергової сесії облради задля недопущенні капітуляції України.

«Свобода» активно використовує виступи уповноважених представників фракції. Порушувалися проблемні ситуації у лісовій та мисливській галузях; недопущення подальшого скорочення і фактичної ліквідації державної стоматологічної служби; соціального захисту депортованих українців Закерзоння і постраждалих від польської репресивної операції «Вісла»; вбивства за мову на Донбасі активіста і волонтера Артема Мирошниченка, кримінальних переслідувань захисників землі, ветеранів АТО та волонтерів.

Серед соціально значимих проектів рішень, ініційованих комісіями, які очолюють свободівці, – звернення до центральних органів влади щодо: скасування рішення Кабміну про підвищення ціни на газ для населення; покращення умов соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає в зонах спостереження; врегулювання ситуації з облаштуванням комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних; відновлення дії тарифів, диференційованих за періодами часу для непобутових споживачів комунальних послуг; недопущення приватизації державного підприємства «Волиньторф»; пільгових перевезень громадян пасажирським автомобільним транспортом тощо.

За звітний рік депутати фракції скерували до вирішення понад 110 депутатських звернень і озвучили 11 запитів. Це – соціально-економічні, екологічні, правові, медичні, освітньо-культурні питання. Фракція системно виступає проти незаконних дій (бездіяльності) посадових осіб, корупційних схем, земельних махінацій, свавілля представників влади на місцях.

 

Соціально-економічний напрям

ВО «Свобода» виступає за всебічний розвиток самодостатніх місцевих громад, реальну децентралізацію, коли повноваження громад підкріплені відповідними фінансами, прозору роботу комунальних закладів, створення нових робочих місць, захист соціальних прав та інтересів волинян.

За сприяння фракції цільову допомогу отримали ряд об`єктів спільної власності територіальних громад області. Протитуберкульозне об`єднання отримало мільйон гривень – на капітальний ремонт лікувального корпусу та ще 174 тис. грн – на придбання лікувального обладнання. 400 тис. грн виділено на придбання фібробронсхоскопу в обласну клінічну лікарню. 50 тис. грн отримав коледж культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського – для виготовлення ПКД на капітальний ремонт дахів старого і нового корпусів.

У співпраці з нашими партнерами по раді продовжувалося фінансування видатків на проведення ремонтних робіт в інших обласних комунальних закладах. Це – продовження капітального ремонту приміщень обласної інфекційної лікарні, онкологічного диспансеру, оснащення перинатального центру, інших об’єктів галузі охорони здоров’я. На постійному контролі – фінансування видатків на лікування цукрового діабету, забезпечення хворих інсуліном, фінансування регіональної програми «Волинькард».

За нашої участі, на умовах співфінансування з місцевими бюджетами, завершилася реалізація другої черги проекту обласного Конкурсу місцевих ініціатив, зокрема – облаштування прилеглої території біля пам’ятних знаків на місці масової загибелі українців у 1943 році від рук польських і російських окупантів біля села Гайове Ківерцівського району.

Депутати фракції також надали ряд одноразових матеріальних допомог соціально найменш захищеним верствам населення, на суму понад 700 тисяч гривень. Окрім того, понад 80 тисяч гривень матеріальної допомоги наші депутати надали волинянам із власних коштів.

 

Фінансова підтримка інфраструктурних об’єктів

Відповідно до внутріпартійного розподілу обов’язків, депутати фракції «курують» окремі міста, райони та ОТГ, ведуть виїзні прийоми. Такі підходи виявляють потреби громад і необхідність залучення коштів із обласного бюджету. У співпраці з нашими фракціями в містах і районах вдалося виділити значні суми коштів на об’єкти освітньої, медичної, соціально-культурної інфраструктури, фінансово підтримати об’єднані громади.

Залучені кошти обласного бюджету на реконструкцію адмінприміщення під ДНЗ у селі Топилище Павлівської ОТГ (199 тис. грн); капітальний ремонт спортзалу школи села Мишів Іваничівської ОТГ (199 тис. грн.); придбання вікон і дверей у БК села Бубнів Зимнівської ОТГ (195 тис. грн); у ФАП села Фалемичі Зимнівської ОТГ (50 тис. грн); в адмінприміщення села Зоря Устилузької ОТГ (30 тис. грн). Ще 30 тис. грн витрачено на придбання музичної апаратури в БК села Зоря Устилузької ОТГ.

Виділені кошти на поточний ремонт Куснищанського ДНЗ (85 тис. грн); придбання ліжок для дітей у Головненський ДНЗ (60 тис. грн); поточний ремонт ФАПу села Чмикос Вишнівської ОТГ (50 тис. грн); поточний ремонт ФАПу села Крушинець Головненської ОТГ (20 тис. грн).

Фінансову підтримку надано на придбання інтерактивної панелі для НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – гімназія» міста Горохова (100 тис. грн); придбання шкільного інвентаря та меблів (парти, крісла, класні дошки) для ЗОШ І-ІІІ ст. імені Івана Франка у Горохові (80 тис. грн). Також фінансово підтримано новостворену Мар’янівську ОТГ, зокрема 109, 44 і 17 тис. грн виділено на поточний ремонт і придбання ігрового обладнання, меблів і комп’ютерної техніки у ДНЗ «Дзвіночок» смт Мар’янівка. Чергову фінансову підтримку отримала Берестечківська міськрада: для завершення поточного ремонту приміщення Центру національної пам’яті, історії та культури в Берестечку та переїзду сюди історичного музею громада отримала додаткові 199 тис. грн.

Виділені кошти на поточний ремонт фасаду ДНЗ «Калинонька» в Люблинецькій ОТГ (191 тис. грн); придбання спортивного і туристичного інвентаря в Люблинецьку ДЮСШ (48 тис. грн); придбання вікон для бібліотеки смт Люблинець (50 тис. грн); придбання дверей у хоспіс міста Ковеля (22 тис. грн); добудову внутрішніх санвузлів у школі села Підліси Велицької ОТГ (100 тис. грн); на потреби Підрізької амбулаторії Велицької ОТГ (108 тис. грн).

Окрім того, мільйон гривень виділено на капітальний ремонт школи в селі Хорохорин Смолигівської ОТГ; 290 та 280 тис. грн. – на об’єкти інфраструктури села Лаврів Гіркополонківської ОТГ (реконструкцію водогонів на вулицях Луцькій і Ранковій).

 

Збереження лісів і довкілля

Під нашою постійною увагою – питання екології та збереження довкілля, недопущення розбазарювання лісів, водойм і родовищ. За нашими виступами, запитами і зверненнями щодо системних зловживань у лісовій галузі проти посадових осіб обласного управління лісового та мисливського господарства, яке очолює одіозний Олександр Кватирко, було відкрито ряд кримінальних проваджень.

Зокрема, – щодо законності здійснення будівельних робіт на території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Воротнів» і належного розслідування кримінального провадження щодо нічних «гульбищ» на території Молодіжного лісівничого центру в заказнику, що закінчилися використанням зброї з метою залякування журналістів та громадських активістів, котрі спробували припинити гульбища високопосадовців лісового господарства на місці, призначеному для навчання і виховання дітей.

Виявлення цих фактів зловживань у лісовій галузі підтверджує, що вони давно набули системного характеру. Також це підтверджує правильність позиції фракції ВО «Свобода» та всієї обласної ради, яка висловила недовіру Олександрові Кватирку і рекомендувала столичним інституціям розглянути питання про його невідповідність займаній посаді.

 

Відновлення історичної правди та національної ідентичності

«Свобода» послідовно відстоює питання національної честі та гідності. Традиційно свободівці відвідують заходи із вшанування героїв Колківської республіки, героїчного бою повстанської чоти «Берези» з гітлерівськими окупантами біля храму в Новому Загорові Локачинського району, пам`ятних заходів в урочищі «Прощаниця» Іваничівського та «Згоранська варта» Любомльського районів. Спільно з ветеранськими організаціями краю наші депутати ініціювали також заходи з вшанування пам`яті українців, загиблих від рук польських окупантів, зокрема жертв розстріляних українців у селах Красний Сад на Горохівщині та Гайове на Ківерцівщині.

Відродження Вовчака – наша особлива гордість, адже це – програмове завдання фракції ВО «Свобода» в цій каденції. Після відкриття другої черги історико-культурного комплексу «Вовчак. Волинська Січ» місце створення УПА перетворилося в загальнонаціональний центр патріотичного виховання молоді. Фракція надає допомогу і для продовження робіт із його відновлення.

З ініціативи Сергія Сівака відроджений і втретє з успіхом відбувається Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Оберіг», цьогоріч співголовами журі були відомі письменники – брати Капранови.

 

Підтримка армії та забезпечення соціальної справедливості

У полі зору депутатів фракції – підтримка бійців російсько-української війни та їх родин. Вносяться корективи до Регіональної програми підтримки демобілізованих учасників АТО і членів їх сімей – щодо вирішення медичних, соціальних, житлово-побутових проблем і потреб учасників війни.

За підтримки ВО «Свобода» діють обласний Комітет гуманітарного забезпечення війська та комбатантське об’єднання «Легіон Свободи», яке на Волині очолює Сергій Духницький. Наші депутати постійно допомагають ветеранським і волонтерським організаціям, беруть участь у поїздках на фронт. Одну з цьогорічних поїздок на Донбас очолив Олександр Пирожик. Систематичну допомогу в організації таких поїздок надає Юрій Цейко та очолюваний ним колектив фабрики солодощів «Ласка».

За нашим лобіюванням обласна рада прийняла рішення про визнання статусу бійців-добровольців і капеланів-добровольців, в обласному бюджеті вперше заклали кошти для підтримки цих категорій. За нашим наполяганням по 400 гривень щомісячних доплат до пенсій із обласного бюджету отримують також ветерани УПА, які проживають на території області.

Представлений звіт фракції перед громадою – результат нашої праці, наше бачення і пріоритети. Ми відкриті до діалогу, тож закликаємо подавати свої думки, пропозиції та зауваження для врахування в подальшій роботі.

Анатолій ВІТІВ,

голова фракції ВО «Свобода»

у Волинській обласній раді