Збільшення страхового стражу і підвищення пенсійного віку – ось і вся суть пенсійної реформи від уряду

Фото: 

Фракція «Батьківщина» у парламенті не підтримала урядового законопроекту щодо пенсійної реформи. Відтак чимало народних депутатів, які входять до провладних парламентських формувань, взялися критикувати представників політичної сили Юлії Тимошенко за те, що нібито через них люди не отримають підвищених пенсій.

Насправді так званий законопроект № 6614 – це по суті не реформа, а лише намагання влади зменшити дефіцит Пенсійного фонду за рахунок тих, хто має право на пенсійні виплати. Понад те, в разі ухвалення він призведе до погіршення життя українців. Адже ті, хто не матиме 35 років безперервного стажу, будуть позбавлені права отримати пенсію за віком. Їм доведеться чекати її ще три-п’ять років, а, може, й більше. І хтозна, чи дождуться спрацьовані люди скромної суми, якої не вистачатиме на найнеобхідніше через інфляцію та шалене зростання ціни на продукти та вартості комунальних послуг.

         На жаль, після Революції гідності впродовж 3,5 року влада не індексувала пенсії, як це передбачено законодавством на відсоток реальної інфляції, хоча за останній час виплати пенсіонерам мали б зрости щонайменше вдвічі. На цьому наголосила лідер фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Юлія Тимошенко.

         З трибуни парламенту вона пояснила, що пенсійна реформа, яку пропонує уряд,  – це насправді маніпуляція, щоб так званим підвищенням пенсій прикрити реальне знищення прав сьогоднішніх та майбутніх пенсіонерів. На її думку, Кабмін має терміново збільшити пенсії для людей, але це потрібно робити не в межах реформи, а в рамках їхнього осучаснення та індексації, як цього вимагає закон.

Розказуючи про підвищення пенсій на 1 тисячу гривень, посадовці замовчують, що урядова реформа передбачає запровадження податку на доходи фізичних осіб, тобто з пенсій теж відраховуватимуть податки. Понад те, пропонується знизити коефіцієнт із 1,35 до 1 за кожний відпрацьований рік при нарахуванні пенсії, а це означає, що на 35% скоротиться розмір виплат за віком. У разі ухвалення урядової пенсійної реформи пенсіонери також втратять усі пільги за роботу у важких умовах.

«Батьківщина» у ВР подала законопроект про скасування податку на пенсії працюючих пенсіонерів та законопроект про індексацію пенсій та заробітних плат за 2014 – 2016 роки, однак ці законодавчі ініціативи не підтримала провладна більшість парламенту. Голова фракції Юлія Тимошенко переконана, що пенсійна реформа має виглядати як перехід із солідарної пенсійної системи на персоніфіковану, коли людина отримуватиме на свій особистий приватний  рахунок усі відрахування, які робитиме до Пенсійного фонду, та на свій розсуд  розпоряджатиметься грошима, накопиченими за все життя.

         На підтримку справедливих вимог щодо захисту пенсіонерів мало спрацювати рішення Волинської обласної ради, проект якого я підготував для розгляду на останній сесії головного представницького органу влади краю. Однак більшість обранців волинської громади не проголосувала «за», хоча – переконаний – ні в кого не викликає сумніву, що Кабмін має терміново збільшити пенсії для людей, але це потрібно робити не в межах пенсійної реформи, а в межах їх осучаснення та індексації, як цього вимагає закон.

Не сумніваюся, такої думки тримається більшість наших виборців, похилого віку, які не можуть звести кінці з кінцями. Адже пенсія в Україні – близько 70 доларів, а це в 16 – 20 разів менше, ніж у будь-якій країні Європи.