Захистимо інформаційний щит держави від горе-реформаторів

Фото: 

23 листопада Волинська обласна рада підтримала внесений депутатами ВО "Свобода" проект рішення про "Звернення до вищих посадових осіб держави та колег із обласних рад стосовно абсолютно неприпустимої ситуації, що склалась у відносинах правління Національної суспільної телерадіокомпанії України та регіональних телерадіокомпаній". Внаслідок бездарного непродуманого реформування галузі, яке загрожує руйнацією регіонального телерадіомовлення, закриттям ефірних каналів, масовим скороченням журналістів, над регіональними телерадіокомпаніями нависла загроза знищення. Після провалів в сфері економіки, боротьби з корупцією, тотальним зростанням цін влада перенесла свої недолугі реформи у сферу суспільного телебачення.

Журналісти Волинської телерадіокомпанії констатують: команда, якій держава доручила впровадження національного суспільного мовлення, цю місію не виконує. Численні звернення і відкриті листи громадських організацій, трудових колективів Львівської, Київської, Донецької, Новгород-Сіверської філій ПАТ "НСТУ", незалежної медіа-профспілки України, окремих фахівців медіасфери, підтверджують: реформи, започатковані влітку 2017 року новим правлінням на чолі з Зурабом Аласанією, спрямовуються на знищення регіонального інформаційного простору. За задумом псевдореформаторів, в країні з 29 телерадіокомпаній, будуть створені 9 інформаційних хабів. Планується до 2020 року звільнити майже половину журналістів. Вже зараз завершується ліквідація Київської регіональної, Донецької, Новгород- Сіверської філій телерадіокомпаній. Ліквідовані ліцензії радіостанцій "Луцьк", "Житомирська хвиля", "Тиса-фм", радіо "Запоріжжя", радіоканалу "Миколаїв", радіо "Рось", радіо "Таврія" та інші.

Коли в квітні 2014 року, після перемоги Революції Гідності, Верховна Рада проголосувала за створення суспільного телерадіомовлення, з'явилась надія, що в країні нарешті буде створений дійсно незалежний від олігархічних кланів, провладних політичних партій та місцевих князьків інформаційно-розважальний канал для масової глядацької та слухацької аудиторій. Він мав би стати альтернативою численним комерційним проектам. Але все відбулося навпаки. І тепер взято курс на знищення регіональних телеканалів і радіо, які були чи не єдиним джерелом донесення інформації про те, що відбувається в області для великої частини населення.

З особистого досвіду місячного перебування у складі Першого добровольчого мобільного шпиталю у Станиці Луганській знаю, наскільки гостро стоїть питання захисту українського інформаційного простору. Протягом з-х років на контрольованій українською владою території не було жодного вітчизняного теле- чи радіо каналу. Стверджую, що українське слово, об'єктивна інформація з материкової частини України, є такою ж потужною зброєю, як танки, "гради" чи "смерчі". Але в нас цю зброю ліквідовують. І робиться це руками влади.

Чи принесла обрана правлінням Національної суспільної телерадіокомпанії України стратегія зростання рейтингу Першого національного каналу та розширенню його глядацької аудиторії ? Ні. За останній рік канал пережив найбільше падіння показників за останні 10 років. Зараз " UA: Перший" в хвості рейтингової таблиці, але керівництво каналу таке падіння не лякає. Можливо, просто нема бажання проаналізувати відверто незадовільні результати своєї діяльності? А можливо, на першому плані для голови та членів правління матеріальна складова діяльності: розподіл майна регіональних телерадіокомпаній, земельні ділянки, що, як правило, знаходяться в центральних частинах обласних центрів.

Стратегія "тихого" знищення майбутнього суспільного телебачення в умовах жорсткої інформаційної війни з російськими окупантами - це пряма загроза національній безпеці України. І миритись з цим, ми як націоналісти і патріоти, не будемо за жодних обставин!

Сергій Сівак, депутат Волинської обласної ради, ВО "Свобода"