З обласного бюджету на потреби району спрямовано понад 2 мільйони гривень

Фото: 

Вже традиційно наприкінці року депутат Волинської обласної ради Михайло Якович Скопюк звітує перед своїми виборцями про те, що вдалось зробити за рік, що минає.

 

- Михайле Яковичу, якщо говорити про 2018-й, то він був успішним у фінансовому плані для багатьох громад завдяки суттєвій підтримці з обласного бюджету. Як зазначив радник голови обласної ради В’ячеслав Рубльов під час візиту на Локачинщину, на потреби Локачинського району виділено понад 2 мільйони гривень. На що ж було спрямовано ці гроші, що вдалось реалізувати?

- Так вдалося залучити значні кошти на співфінансування проектів з енергозбереження: заміну дахів, встановлення вікон, реконструкцію вуличного освітлення тощо. І це дуже добре, бо районний бюджет є обмеженим, грошей ледве вистачає на виплату заробітних плат та вирішення нагальних потреб. А от покращити інфраструктуру населених пунктів, зробити ремонти в закладах соціально-культурної сфери можна лише при фінансовій допомозі з обласного чи державного бюджетів. До слова, голови сільських рад району дуже активні, вони пишуть чимало проектів, відтак є і результат. Так цього року на обласний конкурс проектів місцевих ініціатив було подано 195 заявок, з них 14 – з нашого району. Неабияку активність в ньому взяла Затурцівська сільська рада, яка вже майже рік працює у статусі громади. І, як результат, проект «Поточний ремонт приміщення клубу в с. Великий Окорськ Локачинського району» (співфінансування з обласного бюджету – 98 тис. грн) став переможцем першої черги фінансування. Ще два проекти погодили під час другої черги: «Поточний ремонт водопровідної мережі на території Крухиничівської сільської ради» і заявку Холопичівської сільської ради «Фізкультура та спорт – запорука успішного формування здорового молодого покоління».

Окрім того, за кошти обласного бюджету відремонтовано пральню в Локачинському дошкільному навчальному закладі, здійснено поточний ремонт санітарних кімнат Затурцівської загальноосвітньої школи. На ремонт даху територіального центру соціального обслуговування з області спрямовано 470 тисяч гривень. Ремонтують й дах в Привітненській школі, теж при співфінансуванні обласного бюджету. Тож робота триває, є й напрацювання на наступний рік. Приємно, що голови сільських рад розуміють, що, скооперувавши гроші, можна зробити чимало.

 

- В районці неодноразово писалось про те, що жителі Холопич вже 10 років очікують газ. Чи є надія, що довгоочікуване блакитне паливо прийде в оселі цих селян?

- Так, жителі Холопич звернулись до мене, як до депутата обласної ради, посприяти у виділенні коштів на будівництво підвідного газопроводу. Якщо говорити про історію цього довгобуду, то ще в 2006 році для газифікації Холопич і окремо для підвідного газопроводу від села Маньків до села Холопичі у 2006 році виготовлено і погоджено проектно-кошторисну документацію. Постачання газу планувалося здійснюватись від Локачинського газового родовища, яке частково розташоване на території Холопичівської сільської ради. Оплата за виготовлення документації здійснена виключно за кошти місцевих жителів. Навесні 2008 року в селі було проведено всі необхідні роботи для прокладання вуличного газопроводу на території села. Загалом підведено газопроводи до 164-х житлових будинків. На ці роботи витрачено 500 тисяч гривень з особистих коштів селян. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2009 року «Про добудову підвідних газопроводів з високим рівнем будівельної готовності» розроблений «Перелік об’єктів газопостачання Волинської області», у спорудженні яких передбачено фінансову участь Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Підвідний газопровід від села Маньків до села Холопичі входить до цього Переліку. У зв’язку з обмеженими фінансовими ресурсами НАК «Нафтогаз України» фінансування не було. Протяжність підвідного газопроводу становить 3,2 кілометра. Загальна кошторисна вартість будівництва – 1814,615 тисячі гривень. Нині Холопичівська сільська рада готова спрямувати 400 тисяч гривень, підприємці Холопичівської ради – 100 тисяч гривень, а також народний депутат України Мартиняк Сергій Васильович – 500 тисяч гривень. Не вистачає для будівництва підвідного газопроводу 814 тисяч гривень.

Нещодавно отримав відповідь з обласної державної адміністрації на свій запит, в якій зазначено про необхідність передбачити кошти в обласному бюджеті на 2019 рік для будівництва підвідного газопроводу до села Холопичі в сумі 814 тис. гривень.

- Болючою проблемою не лише для жителів району є стан доріг. Що вдалося зробити цього року і яка позиція з цього приводу обласної ради?

Минулого року, при підготовці переліку першочергових об’єктів, ремонт яких має здійснюватися за кошти державного бюджету, просив звернути увагу на дві дороги: до Нового Загорова та Кисилина. У зв’язку з 75-річницею створення УПА та річницею бою біля стін Новозагорівського монастиря, було підтримано пропозицію ремонту дороги до Нового Загорова.

Вже цього року озвучував на сесії депутатський запит щодо розв’язання питання ремонту дороги Твердині - Кисилин - Журавець на ділянці від села Кисилин. У своєму запиті зазначав, що стан дороги на зазначеній ділянці можна охарактеризувати як жалюгідний. А на території Кисилина є пам’ятки архітектури 17 століття (Свято-Михайлівська церква, костел кармелітів, аріанська академія), меморіальні комплекси жертвам Волинської трагедії та Голокосту, залишки оборонних споруд Першої Світової війни. Кожного року село відвідують іноземні делегації. Транспортне автобусне сполучення відсутнє, новий шкільний автобус, який щодня курсує цією дорогою, протягом року ремонтували п’ять разів. Однак, коштів, щоб відремонтувати трасу нема і це потрібно розуміти усім. Добре, що Холопичівська та Кисилинська сільські ради виділили кошти зі своїх бюджетів на поточний ремонт. Частина співфінансування надійшла й від підприємства «Вілія», яке орендує тут землі.

Загалом, ситуація з виділенням коштів на ремонт доріг складна.

- Михайле Яковичу, до вас, як до депутата, часто звертаються краяни з проханням допомогти фінансами для вирішення тих чи інших проблем. Чи вистачає на це коштів депутатського фонду?

- На жаль, проблем у людей багато. Хтось звертається виділити гроші на дороговартісну операцію, лікування, інші – на ліквідацію наслідків пожеж тощо. В міру можливостей намагаюсь допомогти кожному, але ресурси тут обмежені. З власної ініціативи вирішив підтримати фінансово й тих учнів, які стали переможцями різноманітних обласних конкурсів, олімпіад та турнірів. У минулому навчальному році 25 дітей одержали невеличку одноразову допомогу. Вважаю, що школярів потрібно стимулювати, бо тоді й буде результат.

- У грудні відбудуться вибори депутатів місцевих рад та сільських голів об’єднаних територіальних громад. В районі сформується ще діві громади. Яка ваша думка з цього приводу?

- Процес децентралізації безповоротній. Зараз держава фінансово стимулює ті сільські ради, які вирішили добровільно об’єднатися. Тож зволікати не варто, бо рано чи пізно всі сільські ради буде укрупнено.

- Дякую за розмову.

Інтерв’ю взяла Ірина РОМАНЮК