З ДОБРОМ І ВІРОЮ У ВСІХ ЛУЧАН!

Фото: 


Дорогі жителі древнього Лучеська! Як депутат Волинської обласної ради по виборчому округу №38 (м. Луцьк) звітую перед вами про виконання депутатських повноважень у 2012 році.
Працюючи на посаді голови Волинської обласної державної адміністрації, основну увагу я, звісно, зосереджував на виконанні програми соціально–економічного розвитку всієї Волині, а для цього — на наповненні та ефективному використанні бюджету нашого краю. Добре знаючи, що у цей час луцький міський голова Микола Романюк здебільшого працював над поверненням боргових зобов’язань міста разом із відсотками, що наросли за кредити, взяті його попередниками, та розуміючи, що у нинішніх фінансово–економічних умовах жити в борг не можна, неодноразово подавав руку допомоги луцькій територіальній громаді. Насамперед — у вчасному отриманні гарантованих державою коштів на соціально–економічний розвиток, а також у виділенні додаткових асигнувань із державного та обласного бюджетів, у залученні приватних інвесторів і благодійних фондів.
     У минулому році Луцьк отримав із державного бюджету 360 мільйонів гривень субвенцій, що становить більше третини загальних надходжень до міської скарбниці. Майже 47 відсотків цієї суми були спрямовані на виплати сім’ям із дітьми та малозабезпеченим родинам, що стало практичною реалізацією в Луцьку соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. У Луцьку стовідсотково, без боргів профінансовано захищені статті галузей освіти й охорони здоров’я, спорту і культури. Більше того — зведено нові соціально значимі об’єкти, відремонтовано дороги і двори, проведено благоустрій, озеленення прибудинкових територій, громадських місць відпочинку, Луцьк став більш привабливим для туристів та інвесторів.
     
     БУДІВНИЦТВО І РЕКОНСТРУКЦІЯ ОБ’ЄКТІВ СОЦІАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ
     Я особисто був причетний до реконструкції Луцького залізничного вокзалу: від затвердження робочого проекту робіт і визначення джерел фінансування до здачі в експлуатацію. Відбудова об’єкта тривала півтора року. На реконструкцію було використано близько 30 мільйонів гривень, переважно — коштів Державного територіального галузевого об’єднання «Львівська залізниця». Благоустрій виконували міські служби, а благодійний фонд «Рідна Волинь» співфінансував художній розпис залів вокзалу. Як на мене, цей проект не тільки слугуватиме комфорту лучан, волинян, наших гостей, він став окрасою міста, а ще є гарним прикладом правильної організації справи у зрілій державі, коли на основі державно–муніципально–приватного партнерства досягаєш вагомого і показового результату.
     До речі, капітальний ремонт Привокзальної площі, не враховуючи приватних поліпшень біля місцевих торговельних обєктів, виконували п’ять луцьких організацій: повністю замінено не лише дорожнє покриття, а й підземні комунікації, мережі зливової каналізації, встановлено нові тролейбусні опори, ліхтарі, облаштовано парковки та стоянки автотранспорту, проведено капітальний ремонт зовнішнього освітлення. Загальна вартість реконструкції — 4,331 мільйона гривень, з яких 3,333 мільйона гривень було виділено з обласного бюджету.
     Зовсім на інших засадах організації робіт за моєї ініціативи у грудні минулого року в 55–му мікрорайоні міста відкрито новий дитячий садочок №40 «Дивосвіт». Цей найсучасніший, гарний, теплий, світлий заклад збудовано виключно за державні кошти, на виконання доручення Президента України. Крім ігрових кімнат, на першому поверсі розміщено пральню, їдальню, аптечний пункт. У кімнатах відпочинку та ігрових — підлога з підігрівом. На придворовій території садочка збудовано десять вуличних ігрових будиночків для малечі, прокладено тротуарні доріжки та вмонтовано прожектори. Хоча дитсадок розрахований на 200 дошкільнят, умови дають змогу розмістити близько 300 діток. Загальна вартість виконаних робіт становить 27 мільйонів 955 тисяч гривень. Навесні тут завершать під’їзну дорогу та проведуть благоустрій прилеглої території. Проте будівельники з майданчика не підуть — дошкільний заклад є частиною комплексу об’єктів. Незабаром тут також постануть нова школа на 630 учнів, басейн, спортивний зал на 1000 глядацьких місць, де можна буде приймати і змагання міжнародного рівня. Загальна вартість робіт на цих об’єктах сягне майже 100 мільйонів гривень.
     У 2012 році оновлено приміщення обласної дитячо-юнацької спортивної школи, де тренується наша гордість — волейбольна команда жіночої суперліги «Континіум–Волинь–Університет», де займаються спортом тисячі дітей переважно з обласного центру. Ремонт розпочали в 2011 році, облаштували сучасні роздягальні, тренерські та душові. У 2012 році зайнялись залом, замінили дахове покриття, оновили фасад приміщення, відремонтували легкоатлетичний манеж, замінили старі дерев’яні лави на сучасні індивідуальні пластикові крісла та встановили кондиціонери. Цей заклад відремонтовано за кошти державного та обласного бюджетів.
     До 9 травня минулого року було зроблено черговий крок у благоустрої Меморіалу «Вічна Слава». Першу частину реконструкції ми виконали ще в 2011 році. А торік за кошти обласного і державного бюджетів зробили мощення центральної алеї, відновили плити з іменами загиблих, відремонтували бетонний парапет з боку вулиці Нестора Бурчака. На часі — третя черга реконструкції.
     У цілому в обласному центрі щороку реалізовують чимало енергозберігаючих проектів, які фінансуються з усіх джерел. Я особисто у 2012 році був причетний до утеплення Луцького геріатричного пансіонату, де старі дерев’яні вікна замінено на пластикові та балконні блоки і встановлено зливову систему. Загалом освоєно 1 мільйон 782 тисячі гривень. Усі ці роботи значно поліпшили умови перебування в пансіонаті людей похилого віку (на сьогодні в закладі перебуває 179 підопічних, з яких 97 — інваліди).
     А 12 жовтня урочисто відкривали повністю модернізоване приміщення гінекологічного відділення обласного онкологічного диспансеру. За кошти обласного бюджету там було зроблено ремонт у палатах, оновлено сантехніку, відремонтовано апарат радіохвильової діатермії, встановлено енергозберігаючі вікна та двері, придбано меблі та обладнання у палати хворих. Вважав своїм обов’язком особисто надати благодійну допомогу відділенню, тому для потреб спеціалізованої установи через благодійний фонд «Рідна Волинь» придбав пральну машину, апарати для вимірювання цукру, пристрої для ходьби та інші речі першої необхідності.
     
     РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ
     Загалом на дороги та благоустрій Луцька за два останніх роки з державного та обласного бюджетів було виділено близько 70 мільйонів гривень. Наприкінці травня 2012 року на моє клопотання держава додатково виділила на благоустрій міст обласного значення Волині понад 14 мільйонів гривень, із них 6 мільйонів 680 тисяч — для Луцька. Завдяки цьому в минулому році проведено значний обсяг робіт із ремонту вулично–дорожньої інфраструктури міста. І вперше за останнє десятиліття відразу у кількох мікрорайонах проведено ремонт 11 дворових територій на суму 2 мільйони 291,5 тисячі гривень.
     За кошти субвенцій із державного бюджету проведено поточний ремонт доріг міста на 116–ти вулицях на суму 1 мільйон 828,22 тисячі гривень, капітально відремонтовано 41 вулицю та розпочато реконструкцію вулиці Горького. Для порівняння: в 2011 році проведено капітальний ремонт на 7 вулицях, а в2010 — лише на 4–х. Всього виконано робіт із капітального ремонту та реконструкції вулиць на суму 11 мільйонів 996,79 тисячі гривень. Також проведено заміну звичайних та встановлено 45 самонівеляційних люків.
     Моя особлива увага в області, в тому числі у місті Луцьку, приділяється реконструкції мереж зовнішнього освітлення, оскільки дуже часто за цим криється безпека водіїв і пішоходів, дітей і дорослих у темну пору доби. У 2012 році проведено освітлення окремих ділянок вулиць Карпенка–Карого, Володимирської, Старицького, змонтовано світильники на площі перед РАЦСом. Загальна вартість робіт сягнула 1 мільйона 154 тисяч гривень. На території дошкільних навчальних закладів міста встановлено 102 світильники. Користуючись нагодою, хочу подякувати керівникам підприємств: «Скорпіон-Сервіс» — Василю Токарському, «СКФ Україна» — Володимиру Цибульському, «Луцький ДБК» — Руслану Вайману, «Житлобуд-2» — Леоніду Стефановичу, «ЛРЗ «Мотор» — Миколі Матрунчику, які на моє особисте прохання надали матеріальну допомогу у проведенні робіт з освітлення Луцька.
     Ще у 2011 році, під час зустрічей у Кабінеті Міністрів України, мені вдалося переконати прем’єр-міністра і міністра фінансів України у необхідності попередження підтоплень територій, а не відшкодування завданих стихією збитків, як це було багато років поспіль. В обласній програмі меліоративних заходів 2012 року окремим рядком відображене фінансування робіт із відновлення гідрологічного режиму та очищення русла річки Сапалаївка, а також капітального ремонту водовідвідної мережі для ліквідації підтоплень парку імені Лесі Українки у Луцьку. Як результат, розчищено 2 км каналів. У цьому році на відвойованих у води ділянках висадять дерева, кущі, проведуть благоустрій. Завдяки розчищенню русла Сапалаївки, сподіваюсь, більше не затоплюватиме дитячу залізницю.
     
     ОПЕРАТИВНА ДОПОМОГА ТИМ, ХТО ЇЇ НАЙБІЛЬШЕ ПОТРЕБУЄ
     Минулий рік був означений надзвичайною і трагічною подією для Луцька. 10 червня на вулиці Рівненській, 109 внаслідок руйнування несучих конструкцій стався обвал другого під’їзду п’ятиповерхівки. В результаті загинули 2 людини, зруйновано 8 квартир. Але люди наодинці з бідою не залишились. Лихо визнали надзвичайною ситуацією регіонального рівня. Одразу ухвалили рішення про відселення сімей із сусідніх квартир у готель, відкрили благодійний рахунок, на який уже в перші дні надійшло 600 тисяч гривень. 10 тисяч гривень на сім’ю виділила міська рада, по 5 тисяч гривень надійшло з обласного благодійного фонду «Рідна Волинь» та обласної організації Партії регіонів. На сесії обласної ради з моєї ініціативи ухвалили звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів з державного бюджету для усунення загрози життю мешканців будинку. Крім того, за моїм дорученням провели перевірку всіх багатоповерхівок та інших житлових будинків в обласному центрі Волині.
     Завдяки оперативній роботі усіх служб, злагодженості у прийнятті рішень депутатів і міської, і обласної рад, відповідних органів влади вдалося за півроку провести аварійно–відновлювальні роботи та завершити капітальний ремонт будинку. У грудні його введено в експлуатацію. Жителі 18 квартир отримали ключі від повністю оновлених осель. Загальна вартість виконаних робіт становить 11 мільйонів 717,2 тисячі гривень, з яких 11 мільйонів 470,9 тисячі гривень — кошти державного бюджету, 235 тисяч гривень — з обласної скарбниці, 38 тисяч гривень — із міського бюджету. У будинку проведено капітальний ремонт 28 квартир. Зроблено шатрову покрівлю, утеплено фасад, у підвалі, першому та другому під’їздах замінено комунікації, проведено підсилення першого та другого поверхів усього будинку. Крім цього, з моєї ініціативи обласна державна адміністрація виділила кошти для купівлі чоти-рьох двокімнатних квартир. А з міського бюджету придбано чотири трикімнатні квартири. Нині мешканці восьми зруйнованих помешкань проживають у нових оселях.
     Крім того, у 2012 році нове житло у Луцьку отримали знані волиняни — народний артист України Валерій Маренич, спортсменки Юлія Остапук (учасниця Олімпійських ігор у Пекіні) і Оксана Ващук (учасниця Олімпійських ігор у Лондоні). До слова, надати квартири відомим спортсменкам обіцяли від імені держави мої попередники на посаді голови облдержадміністрації. Мені ж довелося виконати їхні обіцянки, демонструючи тим самим спадкоємність влади.
     А взагалі не житло, а здоров’я вважаю найбільшою цінністю. Тому своєчасність і якість надання послуг в охороні здоров’я ставлю за пріоритет у своїй роботі. У 2012 році в Луцьку зроблено якісний прорив у цій сфері. За рахунок коштів державного та обласного бюджетів вдалося закупити низку вкрай необхідних і дороговартісних діагностичних апаратів для міської клінічної лікарні, пологового будинку, станції швидкої медичної допомоги. Зокрема, для міської клінічної лікарні придбано ангіографічну установку на суму 16 мільйонів 995 тисяч гривень та комп’ютерний томограф вартістю 5 мільйонів 800 тисяч гривень.
     Тепер на Волині працюватимуть два кардіологічних центри найвищого світового стандарту. Перший — в обласній клінічній лікарні, другий — у Луцькій міській клінічній лікарні. У їх роботі має бути розподіл функцій: в обласній клінічній лікарні будуть робити операції на відкритому серці, у Луцькій міській — оперативні втручання та тромболізис. Медицина не ділиться на обласну та міську, а навпаки — вибудовуємо чітку вертикаль та єдиний медичний простір.
     Мені дошкуляло, що Луцьк — єдиний обласний центр в Україні, де є лише один пологовий будинок. У Ківерцівському, Рожищенському та Луцькому районах функціонують спеціалізовані відділення, однак їх ресурсу вже недостатньо, адже маємо тенденцію до збільшення народжуваності. Тобто навіть із кількісних показників обласний центр потребував додаткових площ для допомоги майбутнім мамам. Окремо — планували підвищити якість діагностики і прогнозування ускладнень під час вагітності.
     Я вдячний Президенту України Віктору Януковичу, котрий під час своєї підсумкової прес–конференції у 2011 році підтримав ініціативу волинян щодо будівництва в Луцьку перинатального центру. Введення його в експлуатацію заплановано у 2014 році в рамках Національного проекту «Нове життя — охорона материнства та дитинства». Загалом кошторисна вартість проекту сягає 100 мільйонів гривень. Торік держава спрямувала на спорудження цього об’єкта 18,5 мільйона гривень, ще 5 мільйонів гривень виділили з обласного бюджету. Будівництво продовжується.
     Зводяться два приміщення для встановлення спеціалізованого обладнання з опромінення онкохворих: лінійного прискорювача і комп’ютерного томографа. 14 мільйонів гривень на їх придбання спрямує благодійний фонд Рината Ахметова «Розвиток України». Адже в лікувальному закладі щомісяця потребують опромінення до 800 пацієнтів. Крім того, фонд Рината Ахметова «Розвиток України» спрямував у 2012 році 3 мільйони гривень на обладнання сучасної генетичної лабораторії в обласному протитуберкульозному диспансері. Якщо сьогодні резистентну форму туберкульозу визначають упродовж двох місяців, то після введення в дію лабораторії збудника можна виявити через дві години. Це дасть змогу призначити правильне лікування пацієнту, а відтак — збільшити його шанси на одужання.
     У 2012 році до мене звернулося 3657 лучан. Найбільше їх турбували питання соціального захисту, фінансової допомоги та комунального господарства. З цього приводу нагадую свою принципову позицію, яка є нормою законодавства та полягає в тому, що житлово–комунальні негаразди, на які часто нарікають лучани (неремонтовані під'їзди, латані дахи та іржаві батареї), це — компетенція, відповідальність та щоденна робота Луцької міської ради та її виконавчого комітету. Як депутат і голова обласної державної адміністрації раджу у багатоквартирних будинках із задавненими комунальними проблемами створювати об’єднання співвлас­ ників. Держава сьогодні стимулює цей процес, фінансуючи капітальні видатки.
     Для матеріальної допомоги тим, хто опинився в скруті або шукає небюджетної підтримки соціально значущих ініціатив, працює благодійний фонд «Рідна Волинь», заснований мною ще у 2003 році. Загалом у 2012 році фондом на фінансову підтримку різних програм у Луцьку виділено понад 460 тисяч гривень. Крім уже згаданої допомоги постраждалим сім’ям обваленого будинку на Рівненській, 109, допомоги гінекологічному відділенню обласного онкологічного диспансеру, було зроблено благодійний внесок під час телемарафону «Бог багатий милосердям» — 25 тисяч гривень, десяти школам Луцька з нагоди Дня знань придбано комплекти літератури, Луцькій міській поліклініці №1 для реалізації програми «Волинькард — здоров’я вашого серця» та на ремонт пересувного мамографа виділено 8 тисяч гривень, Палацу учнівської молоді — майже 10 тисяч гривень на придбання духових інструментів для оркестру, Студентській раді СНУ ім. Лесі Українки — понад 4,5 тисячі гривень на організацію роботи школи «Лідер майбутнього».
     Громадські організації, що діють у Луцьку, отримали від фонду протягом 2012 року на проведення різних заходів майже 30 тисяч гривень. Таку ж суму було спрямовано спортивним організаціям, федераціям і товариствам — для проведення змагань, участі спортсменів у міжнародних турнірах, ремонту спортивних об’єктів. Релігійним громадам на ремонт та будівництво храмів було виділено 18,5 тисячі гривень. На видання книг луцьких літераторів спрямовано 10,5 тисячі гривень.
     Жителям Луцька у 2012 році було виділено фінансової підтримки майже на 300 тисяч гривень. Допомогу на лікування, ліквідацію наслідків пожеж, у зв’язку з важким матеріальним становищем отримали 197 лучан.
     Користуючись нагодою, висловлюю щиру подяку всім волинянам за допомогу й підтримку в моїй роботі, за сумлінну працю і віру в те, що спільними зусиллями зможемо багато чого зробити на користь громади загалом і для кожного, хто потребує нашої уваги і допомоги, зокрема.

Борис КЛІМЧУК