Якщо до вирішення проблем виборців підходити спільно, то результат буде позитивним

Фото: 

Уже не перший десяток років депутатською діяльністю на різних рівнях займається наш земляк Михайло Скопюк. Сотні поданих депутатських запитів, стільки ж зроблених хороших та корисних для людей справ. З народним обранцем, який виправдовує та знову отримує довіру виборців, наше сьогоднішнє інтерв’ю.

- Михайле Яковичу, ви були депутатом трьох скликань у ра-йонній раді та вже третє скликання – в обласній. Які зі зроблених за цей час справ вважаєте найвагомішими? Чого навчились за період депутатської діяльності і які критерії в роботі вважаєте для себе основними?

- Коли був депутатом як районного, так і регіонального рівня – завжди потрібно було вирішувати багато питань, лобіювати інтереси громади. Коли люди вперше висловили мені свою довіру (у 1985 році був обраний депутатом райради) – працював над вирішенням питання щодо освітлення населених пунктів Шельвів, Гранатів, Войнин. Згодом постало питання газифікації цих сіл. Будучи депутатом облради, спільно з депутатами Василем Коваликом, Василем Максимюком, Володимиром Царуком всіляко сприяли тому, аби голубе паливо прийшло у Локачинську, Шельвівську, Затурцівську, Замличівську, П’ятикорівську, Біло-пільську, Козлівську школи, в Локачинську ЦРЛ. 360 тисяч гривень для облаштування котелень у Білополі, Козлові та Замличах тоді вдалось отримати завдяки перемовинам із керівництвом ПАТ «Волиньгаз». Хтось говорив, що цих коштів буде мало, але колективи навчальних закладів деякі ремонтні роботи провели власноруч. Немало для цієї справи доклав і начальник газової служби Борис Нікітін. Тоді переведення навчальних закладів на опалення газом було питанням перспективи. Це давало можливість підвищити температурний режим для учнів та вчителів. Хоча вже нині у багатьох школах, дитсадках постало питання переведення котелень на альтернативні види палива. Коштів на газифікацію населених пунктів у районному бюджеті не вистачало, тож без підтримки з боку обласної ради було не обійтися. Також у ті часи нам дуже допомагав народний депутат Борис Загрева.

Відповідаючи на другу частину запитання, скажу, що депутат будь-якого рівня сам нічого вирішити не може. Обов’язковою умовою нашої діяльності є співпраця із органами виконавчої влади, колегами. Депутат – це ланка, яка сполучає народ із керівництвом держави. І якщо до вирішення проблем виборців підходити спільно, то результат буде позитивним.

- З якими питаннями та проханнями до вас, як до депутата, найчастіше звертаються люди і що вдалося зробити, будучи депутатом нинішнього скликання?

-  Будь-яке звернення від громадян не залишаю без уваги. Багато людей просять матеріальну допомогу. Для її надання використовую, перш за все, кошти із депутатського фонду. Цьогоріч допомогу надано сорока дев’яти особам. Суми різні – відповідно до потреб громадян. Крім того подавав депутатські запити про допомогу людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, потерпіли від пожеж.

Приємно, що нинішнього року із 26 проектів, поданих на розгляд обласної комісії з відбору інвестиційних програм і проектів, реалізація яких здійснюватиметься з використанням фінансових ресурсів фонду регіонального розвитку, перемогли три подання із нашого району. Серед переможців – Локачинська школа-гімназія, Мань-ківська та Кисилинська загальноосвітні школи. Загалом з обласного бюджету виділено майже 500 тисяч гривень. Дольова участь у фінансуванні цих інвестиційних проектів була і з боку районної та сільських рад. Крім того ставив питання про виділення коштів на завершення ремонту окремих об’єктів – Крухиничівського дитсадка, водопроводу в селі Затурці, для здійснення енергозберігаючих заходів в ЗОШ сіл Шельвів, Старий Загорів, Зубильне.

На жаль, нинішнього року із обласного бюджету на ремонт доріг місцевого значення вдалось домогтися значно меншої суми, аніж торік. Адже частина грошей, що передбачалась на співфінансування, була спрямована на підтримку обласних комунальних закладів. Проте, понад триста тисяч гривень із регіонального бюджету нам виділили. Завдяки цьому при співфінансуванні сільських рад та газового управління «Львівгазвидобування» вдалось відремонтувати дорогу Локачі-Марковичі-Міжгір’я-Шельвів. Також приємно, що, згідно мого минулорічного запиту, ремонтується дорога Луцьк-Устилуг. Так само мною подано пропозицію на 2018 рік стосовно ремонту доріг Локачі-Хорів-Новий Загорів, Холопичі-Кисилин. На ці автошляхи обіцяють виділити кошти з державного бюджету. А сьогодні на контролі ремонт дороги Війниця-Локачі.

Щодо збільшення виділення коштів на район з державного фонду регіонального розвитку, звертався до народного депутата Сергія Мартиняка, його помічника Олександра Пизи. Спасибі за те, що не залишають поза увагою мої пропозиції. Співпрацюю з фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Пріоритетом для мене залишається й підтримка обдарованих дітей, спортивних команд та художніх колективів.

- У районі утворюється перша об’єднана територіальна громада – Затурцівська. Які, на вашу думку, перспективи чекатимуть на новостворену ОТГ? Що зміниться в житті простих селян і чи відчують вони ці зміни взагалі?

- Головне, щоб зміни, яких ми всі так очікуємо від об’єднання, були позитивними. Потрібно забезпечити кращий доступ до адміністративних, освітніх та медичних послуг; поліпшити інфраструктуру. Будемо надіятися, що і допомога для розвитку громад, задекларована державою, буде надана.

- Робота депутата – безоплатна і на громадських засадах. Ви уже багато років не лише виконуєте її, а нею живете. У чому бачите віддачу від цієї діяльності?

- Просто хочу допомагати людям. Бо для того депутат і працює, аби краще жилося виборцям. Бувають дні, коли телефон не змовкає, вислуховуєш, пояснюєш і відразу шукаєш можливі шляхи вирішення проблеми. Приємно, коли до мене, як до депутата, звертаються керівники обласних структур, запитуючи, як зробити, щоб тут людям було краще. Тож, користуючись нагодою, дякую всім, з ким доводиться співпрацювати, тим, хто не відмовляє у допомозі.

- Дякую за розмову, Михайле Яковичу. Бажаю вам іще багато років трудитися на благо своїх земляків.

Розмову вів Віктор ТВОРОВСЬКИЙ