Відстоював і відстоюватиму інтереси громади Любешівщини

Фото: 

Саме так характеризує свою діяльність депутат Волинської обласної ради Олег Кух, котрий у сьогоднішньому інтерв’ю розповідає про зроблене за рік та ділиться планами на перспективу.

Олеже Івановичу, відповідно до законодавства, депутат обласної ради має звітувати перед виборцями про свою діяльність. Торік на сторінках газети Ви розповідали нашим читачам, що Вам вдалося зробити у представницькому органі краю за 2016 рік. А як нині коротко охарактеризуєте 2017 рік Вашого депутатства?

- Відразу зауважу, що дуже складно розділити суто мою роботу як депутата облради і як голови Любешівської районної державної адміністрації.  Адже і так, і так стараюся лобіювати інтереси Любешівщини: щось більше як представник виконавчої гілки влади, щось – як представницької. І таке вдале поєднання повноважень дає свій ефект. Це можна побачити у багатьох випадках.

- Наприклад?

- Найперше – результат добудови дороги до Судча. Як відомо, свої зобов’язання щодо фінансування 50% вартості цього об’єкта районний бюджет виконав, а обласний, можливо, через відсутність фінансових ресурсів, - ні. Але в результаті значної проведеної роботи, насамперед з головою облдержадміністрації, нам вдалося віднайти кошти з інших джерел, зокрема державного бюджету, і переконати Службу автомобільних доріг в необхідності завершення всіх робіт. Як результат – техніка вже там працює. Якщо посприяє погода, за декілька тижнів робота завершиться.

- А на які ще районні об’єкти вдалося залучити кошти?

- З обласного бюджету 150 тисяч гривень виділено на ремонт центрального входу в Любешівський навчально-виховний комплекс.

На сьогодні можна із упевненістю стверджувати, що будуть проведені роботи з ремонту даху Деревківського сільського Будинку культури і внутрішнього ремонту Будинку дитячої та юнацької творчості. Це все – також із залученням коштів обласного бюджету. Наразі вирішується і проблема облаштування санітарних кімнат у Цирській школі.

- Які питання життєдіяльності Любешівщини ще порушуєте в обласній раді?

- Різнопланові. Наприклад, про створення госпітальних округів. Моя позиція щодо цього давно відома: я підтримував і підтримую віднесення Любешівського району до Ковельського госпітального округу.  Почувши позицію районної ради, наших спеціалістів-лікарів, я доніс її у стіни обласної ради. Адже нас в першу чергу цікавить функціонування Любешівської ЦРЛ у статусі лікарні інтенсивного лікування. А якби ми приєдналися, скажімо, до Камінь-Каширського ГО, то цього не було б. Тому я переконаний, що рішення щодо створення на Волині трьох округів цілком правильне.

Також на найближчій сесії звертатимуся до голів обласної ради та обласної державної адміністрації з проханням щодо участі у співфінансуванні проекту електрифікації житлового масиву Зарудчівської сільської ради, де мешкає сім’я загиблого воїна АТО Корця Романа.

- А чи є таке, що Вам не вдалося зробити із задуманого?

- Найбільшим поки що своїм недопрацюванням вважаю те, що не зміг переконати громади Дольської та Люб’язівської сільських рад приєднатися до Любешівської ОТГ (а це ж мій округ). Адже нині все більше схиляюся до думки, що найкраще було б, якби у нас була  створена одна потужна ОТГ. Та наразі маємо те, що маємо. Ось тільки вже після Нового року жителі Люб’язя і Дольська відчують наслідки таких своїх рішень через значне недофінансування певних галузей.

- Давайте торкнемося питання видобутку бурштину, котре безпосередньо стосується наших територій, на яких має право працювати КП «Волиньприродресурс». Півроку тому на сторінках газети Ви озвучували свою думку з приводу цього. Чи не змінилася вона?

- Насамперед зауважу, що переконаний: бурштин має видобуватися тільки законним способом. Особисто я не розумію ту процедуру, котру озвучив заступник директора комунального підприємства «Волиньприродресурс», як вони збираються копати сонячне каміння. Я просто не бачу, як реально це можна втілити в життя. По-друге, ми говоримо про ліцензію, яку отримало підприємство, але не знаємо, про які саме площі йдеться. По-третє, ліцензія є. Але ж потрібні документи на використання земельних ділянок. А їх депутатам обласної ради ніхто не показав. Та й із людьми ніхто толком не обговорював це. І, наскільки мені відомо, більшість – проти. Такої ж позиції дотримуюсь і я.

Переконаний: у цьому питанні не можна поспішати, до того ж позиція однозначно має бути державницька.

- А чи багато є особистих звернень наших громадян, у яких вони просять, скажімо, про фінансову допомогу?

- Чимало. Їх змушує це робити біда. Шкода, що мізерний депутатський фонд не дозволяє задовольнити всі звернення. Важко розставляти пріоритети, хто більше потребує допомоги. Однозначно – онкохворі, погорільці… Ось і зараз у мене підготовлені документи на п’ять чи шість заяв. А, виявляється, залишилося у фонді лише в межах 9 тис. грн.

- Чи є вже окреслені напрямки, за якими працюватимете у наступному році?

- Звичайно, над розвитком Любешівщини, не ділячи її на округи. Стараюся, щоб район не «випадав» із загальної стратегії розвитку Волині. На часі – створення об’єднаної територіальної громади. Тож на всіх рівнях, різними способами  потрібно забезпечувати її підтримку.

Однозначно працюватиму над тим, щоб усе-таки зберегти статус лікарні інтенсивного лікування нашій ЦРЛ, відстояти максимальний спектр послуг, які тут надаватимуться.  Це лобіюватиму і як депутат облради, і як член госпітальної ради округу (голова райдержадміністрації входить у цю структуру). 

Ще однією приємною новиною є те, що вже подано пропозиції (і їх підтримала ОДА) на включення до переліку об’єктів по ремонту доріг, виконання яких пропонується здійснити у 2018 році за кошти обласного дорожнього фонду, автодорогу до с. Деревок, де похований Герой України Гриневич Едуард, та відрізок шляху Люб’язь-Цир. Тому щиро вірю: наступного року на Любешівщині буде ще принаймні одна-дві нові дороги!

- Тож яку оцінку за п’ятибальною шкалою даєте собі у вирішенні питань Любешівщини як депутат облради?

- Трійку з плюсом. Чому? Дещо вдалося зробити, але ще є над чим працювати на благо нашої Любешівщини. І мені приємно, що, незважаючи на приналежність до різних фракцій облради, у нас налагоджена тісна співпраця з іншим депутатом від нашого району - Миколою Бущуком. Тож вірю, всім нам спільно вдасться ще багато зробити для нашого краю.

Розмовляла

Наталія Муха.