Принципам не зраджуємо

Фото: 

Звіт голови фракції ВО «Свобода» про третій рік роботи у Волинській обласній раді VІІ скликання.

 

Фракцію ВО «Свобода» в обласній раді представляють 7 депутатів. Це голова фракції Анатолій Вітів, депутати Олександр Бик, Сергій Духницький, Олександр Пирожик, Юрій Поліщук, Сергій Сівак, Юрій Цейко.

Свободівці очолюють дві постійні комісії. Анатолій Вітів – з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією. Юрій Цейко – з питань промисловості, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства. Олександр Пирожик обіймає посаду першого заступника голови обласної ради.

 

Принципи роботи фракції

Фракція ВО «Свобода» є ідеологічною політичною силою в обласній раді, що здійснює свою діяльність відповідно до програми та ідеологічних засад українського націоналізму. Пріоритети роботи базуються на «Програмі захисту українців», засадах соціальної і національної справедливості. Фракцію традиційно вирізняє системність, монолітність і принциповість у відстоюванні інтересів громади, дисциплінованість та одностайність голосування. Своїм принципам ми не зраджуємо.

За третій рік роботи в облраді VІІ скликання депутати фракції ВО «Свобода» подали 25 проектів рішень, із них підтримані радою – 24. Ще 4 проекти рішень депутати-свободівці внесли на розгляд найближчої сесії. За звітний рік депутати фракції скерували до вирішення понад 120 депутатських звернень та озвучили 8 депутатських запитів. Усі вони знайшли підтримку в сесійній залі. Тематика проектів, запитів і звернень різноманітна – соціально-економічні, екологічні, правові, медичні, освітньо-культурні проблеми.

Активно використовує «Свобода» виступи представників фракцій. Серед актуальних тем, які порушувались у виступах, – про неправомірні дії (бездіяльність) керівництва лісової галузі на Волині та корупційні схеми, які діють в обласному управлінні лісового та мисливського господарстві, про беззаконня на території природно-заповідних зон та національних природних парків області, про антиукраїнську істерію та пропаганду окремих польських політиків і представників польської влади тощо.

Депутати фракції надали волинянам ряд одноразових матеріальних допомог соціально найменш захищеним верствам населення на суму понад 700 тисяч гривень. Окрім того, понад 80 тисяч гривень матеріальної допомоги наші депутати надали виборцям із власних коштів.

 

Соціально-економічний напрям

ВО «Свобода» виступає за всебічний розвиток самодостатніх місцевих громад, прозору роботу комунальних закладів, забезпечення належних умов для розвитку підприємництва, належну підтримку інвесторів і створення нових робочих місць, захист соціальних прав та інтересів волинян.

Наші депутати та актив на місцях активно включились у реалізацію оголошеного обласною радою у 2018 році Конкурсу місцевих ініціатив. У результаті ряд проектів наших громад стали переможцями і отримали співфінансування з обласного бюджету. Перемоги зокрема здобули проекти Велицької і Люблинецької ОТГ Ковельського, Оваднівської ОТГ Володимир-Волинського районів, сільських громад Ківерцівського, Луцького, Любомльського, Турійського і Шацького районів.

Серед переможців конкурсу – важливі для нас, націоналістів, проекти. Це, до прикладу, благоустрій території та встановлення пам’ятного знаку на місці масової загибелі українців у 1943 році від рук польських і російських окупантів поблизу села Гайове; збереження рекреаційних можливостей озера Пісочне; підвищення екологічної безпеки та рекреаційного потенціалу у Велицькій ОТГ; облаштування Школи мистецтв – як осередку юних талантів у Люблинецькій ОТГ; реконструкція стадіону в смт. Головне тощо.

Нам вдалося також забезпечити подальшу реалізацію довготривалих проектів, що стали переможцями обласного фонду регіонального розвитку в 2017 році. Зокрема продовжили реконструкцію колишнього кінотеатру під Центр національної пам’яті, історії та культури у Берестечку, облаштування навчальних класів кераміки та лозоплетіння у Волинському коледжі культури та мистецтв імені Ігоря Стравінського, завершили реконструкцію шатрової покрівлі другого корпусу ЗОШ І-ІІІ ст. у селищі Люблинець.

У співпраці з нашими партнерами по облраді добилися пріоритетного фінансування видатків на спорудження обласного перинатального центру, капітального ремонту обласної інфекційної лікарні, розпочали оновлення інфраструктури обласного протитуберкульозного об`єднання. Підтримка цих об’єктів залишатиметься для нас актуальними і в 2019 році.

З ініціативи фракції ВО «Свобода» в обласній раді у співпраці з нашими фракціями у міських і районних радах вдалося добитися виділення значних сум коштів із обласного бюджету на об’єкти освітньої, медичної, дорожньої та соціально-культурної інфраструктури місцевих громад.

 

Енергозбереження

На умовах співфінансування з місцевих бюджетів наша фракція в обласній раді залучила з обласного бюджету кошти на енергозбереження в ряді освітньо-культурних закладів місцевих громад нашого краю.

Зокрема 690 тис. грн. використано на утеплення фасаду кінотеатру у місті Берестечку; 600 тис. грн. – утеплення фасаду ЗОШ І-ІІІ ст. села Гірка Полонка; 300 тис. грн. – утеплення фасаду дитсадка села Тишковичі; 150 тис. грн. – заміна вікон і дверей у ЗОШ І-ІІІ ст. села Гораймівка; 100 тис. грн. – утеплення фасаду ЗОШ І-ІІІ ст. села Гряди.

Ряд заходів вдалося здійснити і в об’єктах об’єднаних територіальних громад: 150 тис. грн. – заміна вікон у Бережецькому НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» Вишнівської ОТГ; 70 тис. грн. – придбання і встановлення вікон і дверей у ФАПах сіл Зоря і Селіски Устилузької ОТГ; 60 тис. грн. – заміна вікон і дверей у Будинку культури села Селець Зимнівської ОТГ. Відповідно 36 та 30 тис. грн. виділено на заміну вікон і дверей у ФАПі села Чорників та придбання і встановлення вікон і дверей у котельні школи села Зоря Устилузької ОТГ; 20 та 15 тис. грн. – на поточний ремонт у ФАПі села Дігтів та придбання дверей у ФАП села Суходоли Зарічанської ОТГ.

З ініціативи депутатів фракції вдалося добитися фінансової підтримки інших вкрай необхідних енергозберігаючих заходів. Зокрема: 70 тис. грн. – придбання вікон, дверей та поточного ремонту Іваничівського відділення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; 60 тис. грн. – тепломодернізація огороджуючих конструкцій філії Центру культури та дозвілля клубу села Кашівка; 60 тис. грн. – придбання вікон і дверей у освітній опорний заклад НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей» села Зимне.

 

Ремонт об’єктів соціально-культурної сфери

Фракція ініціювала і відстояла необхідність здійснення капітальних і поточних ремонтів об’єктів соціальної, освітньої, культурної сфер. Зокрема, 900 тис. грн. виділили на капітальний ремонт і благоустрій території Будинку культури села Сарнівка; 550 тис. грн. – на реконструкцію колишньої ЗОШ І-ІІІ ст. під адмінбудівлю і ЦНАП села Литовеж; 625 тис. грн. – на реконструкцію шатрової покрівлі ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець; 299 тис. грн. – на капітальний ремонт Будинку культури села Мизове.

Серед інших вартісних об’єктів – співфінансування будівництва нового спортивного майданчика для міні-футболу в смт. Люблинець та придбання інвентаря з важкої атлетики й футболу для ДЮСШ у цьому ж селищі (508 і 44 тис. грн. відповідно); капітальний ремонт спортмайданчика зі штучним покриттям та облаштування прилеглої території у місті Горохові (405 тис. грн.); капітальний ремонт НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» села Льотниче (280 тис. грн.); капітальний ремонт підвального приміщення під облаштування навчальних класів із лозоплетіння та кераміки Волинського училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського (254 тис. грн.).

Окрім того, по 250 тис. грн. спрямували на капітальний ремонт внутрішніх приміщень у Будинку культури села Зоря та поточний ремонт Будинку культури в селі Грибовиця; по 200 тис. грн. – на капітальний ремонт покрівлі Нудиженського сільського Будинку культури та поточний ремонт приміщення Головнянського дитсадка; по 100 тис. грн. – на облаштування обмостки, придбання меблів і ринв для ЗОШ І-ІІ ст. села Будятичі та проведення поточного ремонту педіатричного відділення №1 обласного дитячого територіального медичного об’єднання.

Зусиллями фракції надано також фінансову підтримку на інші нагальні потреби об’єктів соціально-культурної сфери. Зокрема 155 тис. грн. – на капітальний ремонт гімнастичного залу в ЗОШ І ст. села Кашівка; 85 тис. грн. – поточний ремонт Куснищанського дитсадка; 20 тис. грн. – поточний ремонт ФАПу села Крушинець; 50 тис. грн. – поточний ремонт приміщення Старовижівського інклюзивно-ресурсного центру.

Надали також допомогу на комп’ютеризацію сільських шкіл. Зокрема, 110 тис. грн. віднайшли на придбання комп’ютерної техніки, облаштування комп’ютерного класу і приєднання до мережі Інтернет у ЗОШ І-ІІ ст. села Бережанка Городищенської ОТГ; по 100 тис. грн. – на придбання комп’ютерної техніки і обладнання в ЗОШ І-ІІІ села Облапи Дубівської ОТГ, придбання комп’ютерної техніки та облаштування комп’ютерного класу в ЗОШ І-ІІ ст. села Журавники Горохівського району.

 

Ремонт об’єктів дорожньої інфраструктури

За сприянням фракції у звітному році вдалося добитися виділення коштів на ремонт доріг, їх освітлення та будівництво. Зокрема, по 150 тис. грн. отримала з обласного бюджету Велицька ОТГ – на поточні дрібні ремонти доріг на ділянках Велицьк–Кухарі та Ситовичі–Підріжжя–Кашівка; 80 тис. грн. – Павлівська ОТГ – на придбання матеріалів на поточний ремонт під'їздної дороги до урочища «Прощаниця».

Отримали допомогу місцеві громади і на вуличне освітлення. Зокрема: 110 тис. грн. – на будівництво вуличного освітлення в селі Ворчин; 128 тис. грн. – на поточний ремонт вуличного освітлення в селі Гряди; по 150 тис грн. – на реконструкцію вуличного освітлення в селі Будники та реконструкцію вуличного освітлення на трьох вулицях міста Любомля.

Окрім того, 446 тис. грн. було спрямовано на капітальний ремонт та благоустрій прилеглої території до Будинку культури села Сарнівка; 120 тис. грн. – на поточний ремонт труби водопроводу на вул. Січових Стрільців у Берестечку (під мостом через річку Стир); 30 тис. грн. – на поточний ремонт пішохідного переходу Рудка-Галина Воля Нововижівської сільради.

 

Збереження лісів і довкілля

Під постійною увагою фракції ВО «Свобода» – питання екології та збереження довкілля, недопущення розбазарювання лісів, водойм і родовищ. Практично на кожній сесії наші депутати озвучують запити з цих питань. Тричі протягом звітного періоду питання щодо несанкціонованих рубок лісу, неправомірних дій керівників лісової галузі в об’єктах природно-заповітного фонду, корупційних схем продажу ділової деревини під виглядом санітарних рубок озвучувались у виступах уповноважених представників нашої фракції перед початком сесійних засідань.

За нашими виступами, депутатськими запитами та зверненнями щодо системних зловживань у лісовій галузі проти посадових осіб обласного управління лісового та мисливського господарства, яке очолює скандальний Олександр Кватирко, неодноразово відкривалися кримінальні провадження. Зокрема – за фактами незаконної порубки дерев на території рекреаційного пункту «Гушівський хутір» у Шацькому національному природному парку, законності здійснення будівельних робіт на території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Воротнів».

Останній резонансний факт – відкриття за нашим звернення кримінального провадження щодо організації нічних «гульбищ» на території Молодіжного лісівничого центру у державному заказнику «Воротнів», які закінчилися використанням холодної та вогнепальної зброї для залякування журналістів і громадських активістів, котрі спробували припинити гульбища за участю високопосадовців лісового господарства на місці, призначеному для навчання та виховання дітей та учнів.

Попри те, що такі ганебні дії очільників лісової галузі на Волині системно покриваються покровителями з Києва, а відкриті кримінальні провадження з часом закриваються, виявлення нових фактів зловживань у лісовій галузі свідчить про те, що вони давно набули системного характеру. Це підтверджує правильність позиції фракції ВО «Свобода» та всієї облради, яка висловила недовіру Олександрові Кватирку і рекомендувала центральним органам влади розглянути питання про його невідповідність займаній посаді.

На жаль, це рішення обласної ради не виконане, тому продовжуємо спостерігати системні негативні наслідки в діяльності керівництва лісової галузі на Волині. Як результат – обласна рада змушена була створити тимчасову контрольну комісію з питань, що виникають у сфері лісових відносин, до складу якої увійшов представник фракції Олександр Пирожик. Боротьба за наведення порядку в лісовій галузі триває.

 

Відновлення історичної правди та справедливості

Фракція ВО «Свобода» послідовно відстоює питання честі та національної гідності, відповідно до вимог «Програми захисту українців». Ми добилися активного відзначення на Волині заходів із вшанування 75-річчя створення УПА, Колківської республіки, героїчного бою повстанців біля Новозагорівського монастиря, 100-річчя подвигу Героїв Крут. Ініціювали заходи із вшанування 70-річчя примусової депортації українців та 100-річчя Української революції ХХ століття.

Спільно з ветеранськими організаціями стали ініціаторами заходів із вшанування пам`яті українців, загиблих від рук польських окупантів, зокрема на православних кладовищах сіл Сагринь, Модринь і Ласків Грубешівського повіту (нині – Республіка Польща). Велелюдно вшанували пам'ять жертв розстріляних українців у знищених селах Красний Сад Горохівського та Гайове Ківерцівського районів.

Після чергової антиукраїнської істерії польських шовіністичних кіл за сприяння нашої фракції в Луцьку відбувся «круглий стіл» «Волинь-43 – складова антиукраїнської пропаганди Польщі», у якому взяли участь науковці та експерти Волинської, Рівненської, Львівської і Тернопільської областей. Захід отримав широкий резонанс не лише в Україні, а його ідеологічно принципова Резолюція з ініціативи фракції ВО «Свобода» була винесена на розгляд чергової сесії обласної ради, знайшла підтримку депутатської більшості та надіслана в усі зацікавлені інстанції.

З ініціативи депутата фракції ВО «Свобода» Сергія Сівака на Волині відроджений і вже вдруге відбувається Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Оберіг». У цьому році «Оберіг» розширив свою географію концертами у Володимирі-Волинському і Ковелі, а володарем Гран-прі «Оберегу-2018» став самобутній гурт «Міміка» з міста Слов`янська Донецької області.

Обласна рада підтримала також відродження на Волині Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня». У 2018 році його учасники виступили з яскравими концертами у місті козацької слави Берестечку та в урочищі Вовчак, де зродилась УПА.

Відродження Вовчака – наша особлива гордість, адже відновлення урочища стало програмовим завданням фракції ВО «Свобода» в обласній раді. Після відкриття другої черги історико-культурного комплексу «Вовчак. Волинська Січ» тут побували представники всієї України і країн зарубіжжя. Вовчак став місцем проведення вишкільних таборувань і перетворився в загальнонаціональний центр патріотичного виховання молоді.

З ініціативи депутата фракції ВО «Свобода» Юрія Поліщука внесені зміни до Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області до 2020 року – щодо системного сприяння Історико-культурному комплексу «Вовчак. Волинська Січ».

Серед ініційованих «Свободою» і прийнятих рішень – звернення щодо негайного ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, фінансування видатків на лікування цукрового діабету, забезпечення хворих інсуліном, фінансування з обласного бюджету регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард».

 

Підтримка Української армії та вояків УПА

У центрі уваги свободівців – підтримка бійців російсько-української війни на сході України, членів їх сімей і родин. За наполяганням нашої фракції постійно вносяться зміни і корективи до Регіональної програми підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей – щодо першочергового вирішення нагальних медичних, соціальних, житлово-побутових проблем і потреб учасників війни.

За підтримки нашої фракції діють обласний комітет гуманітарного забезпечення війська, комбатантське об’єднання «Легіон Свободи», яке очолює депутат фракції ВО «Свобода» Сергій Духницький. Свободівці постійно допомагають ветеранським, волонтерським організаціям, надають матеріально-технічну підтримку бійцям російсько-української війни, беруть участь у волонтерських поїздках на фронт, які вже стали системними. Зокрема у 2018 році таких волонтерських поїздок на фронт було декілька, відбувалися вони за участі наших депутатів Олександра Пирожика та Юрія Поліщука. Зокрема – і в розташування 14-ї ОМБр, де служить декілька представників Волинського «Легіону Свободи».

Зусиллями фракції ВО «Свобода» цьогоріч нам вдалося збільшити виділення з обласного бюджету щомісячних доплат до пенсії ветеранам УПА, які проживають на території області, від 200 до 400 гривень. Представник нашої фракції Олександр Пирожик постійно опікується ветеранськими організаціями, координуючи роботу з питань визначення статусу ветеранів ОУН-УПА та поновлення прав реабілітованих.

 

Представлений звіт перед громадою – результат нашої роботи, наше бачення і пріоритети. Ми відкриті до діалогу, тож закликаємо подавати свої думки, пропозиції та зауваження для врахування в подальшій роботі.

Депутати від ВО «Свобода» ведуть особисті прийоми громадян за адресою: м. Луцьк, проспект Волі, 5/4, тел. (0332) 72-43-37 (офіс обласної організації). Крім того, за внутріфракційним розподілом, депутати фракції закріплені за районами та здійснюють виїзні прийоми громадян.

 

Анатолій ВІТІВ,

голова фракції ВО «Свобода»

у Волинській обласній раді