Патріот – це той, хто у важкий для країни час на перше місце ставить країну, а потім свої інтереси

Фото: 

Його непохитна віра у те, що ми здатні змінити нашу країну, надихає. За перемогами цього чоловіка стоїть праця, праця і ще раз праця. Голова Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП» Рубльов Вячеслав Володимирович був одним із тих, хто формував команду «УКРОП», успішної молодої партії, метою якої є розвиток та процвітання України. Він вважає, що наша країна здатна встати з колін, але ми маємо стати опорою. Є ряд речей, які необхідно змінити, є те, що має розуміти кожен свідомий українець. Про це та інше поділився із нами радник голови Волинської обласної ради Вячеслав Рубльов у ексклюзивному інтерв’ю для читачів журналу «People UA». 

Довідка

Персона: Рубльов Вячеслав Володимирович

Посада: радник голови Волинської обласної ради, голова Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП», депутат, керівник фракції «УКРОП» в обласній раді.

Знак зодіаку:риби (ДН 25 лютого)

Життєве кредо: вперед до мети

Сімейний стан: одружений, виховує двоє дітей

В дитинстві мріяв стати: військовим

Важлива подія в житті: народження синів

Влада для нього – це можливість реалізувати те, що в Україні не реалізовується 26 років

Історичне місце: Володимирська гірка в Києві

Незабутній концерт: гурту «Океан Ельзи»

Вражаючий музей: Скарбниця тевтонського ордену

Феєричне шоу: Ніч у Луцькому замку

Отримані нагороди: Премія «Люди року-2013. Волинь» в рамках загальнонаціональної Програми «Люди XXI століття»

Музика: В.Цоя, І. Талькова, В. Висоцького, гурту «Океан Ельзи»

Книга: «Черчилль» Б. Тененбаум

Вид спорту: футбол 

Вид відпочинку: подорожі, гори і море

Страва: пельмені, смажена картопля

Напій: мінеральна вода

Ідеальний дім – це невеликий будиночок за містом біля лісу, щоб відчувалось єднання з природою

Справжній смак життя – це отримувати адреналін і насолоду від того, чим ти займаєшся

 

People UA: Як формувалися команда УКРОПу? Розкажіть про тих людей, які є міцним стержнем цієї політичної сили?

Вячеслав Рубльов: На той момент, коли команда починала формуватися, у витоків стояла фактично ініціативна група, яка складалась із трьох людей. Ми ставили за ціль залучити тих людей, які були позитивно налаштовані. Це був час, коли розпочалась анексія Криму та війна на Сході, і дніпропетровська команда показала, яким чином вони змогли відстояти Україну. На цій хвилі до нас долучились військовослужбовці, добровольці, які були в АТО і проходили строкову службу, наприклад, Олександр Кравченко, котрий є депутатом міської ради, він приїздить і відвідує сесії й активно працює з громадою; волонтери, такі як Сергій Балицький.

Напевно, найважче було формувати команди в районах, тому що там відомі політичні сили сформували свої команди і їм легко було підбирати кандидатів. Палиця Ігор Петрович на той момент вирішив, що ми повинні висунути кандидатів на всі округи до рад всіх рівнів. Тому найважливіше було знайти перших людей, які в районі зайнялись би цією справою. Мені дуже приємно, що ми тоді змогли знайти ініціативних молодих людей, які, можливо, не мали великого партійного досвіду, але мали велике бажання працювати. Це і Сергій Карпук в Шацьку, це і Михайло Макарук в Ратному, це і Ігор Пініс, який активно займався  волонтерством та громадською діяльністю, у Ковелі його чітка позиція відіграє важливу роль для громади міста. В Любешівському районі це Сергій Неймарк, який є помічником Ірини Констанкевич. Згодом приєдналося дуже багато поважних людей, для яких УКРОП це була перша партія у їхній політичній діяльності. Вони прийшли, знаючи, що ця команда сформована українськими патріотами і в Дніпрі, і в Харкові, і в Запоріжжі, і в Одесі. Ми знаємо, що  Ігор Петрович на той час очолив Одеську обласну державну адміністрацію та стабілізував ситуацію в одному з найскладніших регіонів України. Пошук людей відбувався так, що ми зустрічалися з дуже багатьма людьми, були такі райони, що я понад п’ять разів приїздив спілкуватися з людьми. І в кінцевому результаті знаходили потрібних керівників, які займаються розвитком партії та свого району. Були й такі люди, які мали депутатський досвід в інших політичних силах, але розчаровувалися і певний період не брали участі у політиці: це на сьогодні голова районної партійної організації Олександр Омельчук, депутат обласної ради Людмила Тимощук, депутат обласної ради від Любешова Микола Бущук, депутат від Камінь-Каширська Анатолій Філюк та Іван Киричик. Сьогодні можна багато говорити про те, яким чином розвивається УКРОП в Ківерцівському районі, тому що він нам дав Григорія Недопада, який сьогодні є першим заступником міського голови. Варто зазначити, що досить потужна команда укропівців сьогодні є в нашому місті. Пятнадцять депутатів, які активно працюють і на своїх округах та на округах, які залишились без депутатів. Внутрішнє чуття дозволило підібрати команду однодумців, яка працює і показує хороші результати.

People UA: Ви, як ніхто інший, можете розповісти про потенціал партії «УКРОП».

Вячеслав Рубльов: Перш за все УКРОП це партія не одного лідера, в нас є лідери в певних регіонах: на Волині є Ігор Палиця, а в Івано-Франківську є Шевченки, а у Львові є Тарас Батенко. У нас досить багато людей, які дійсно вболівають за спільну справу та активно працюють. Ми можемо побачити по статуту партії, який ми змінюємо відповідно до вимог часу, що це досить демократична партія європейського зразка, тому що ми сьогодні знову ж таки запозичуємо те, що є в країнах Європи, в США, є праймеріз щодо висунення кандидата і на голову партії, і на президентську виборчу кампанію. В нас, до речі, 3 березня повинен відбутися партійний зїзд, де ми будемо вибирати голову партії. На цю посаду претендують три людини. Нещодавно Сумська делегація приїздила до нас з візитом, тому що розглядаємо голову обласної партійної організації Сум Владислава Лугового на посаду голови парторганізації загальнодержавного рівня. Він зустрівся з нашими однопартійцями, обмінялися думками щодо діяльності політичних сил. Народний депутат Тарас Батенко теж висуватиметься на голову партійної організації УКРОПу. Його візит до Луцька був пов'язаний із ситуацією в Любешові на кордоні. Тараса Батенка знають як людину слова і діла, він працює і фактично формує нашу команду УКРОПу у Верховній Раді.

Головна перевага парторганізації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» –у тому, що професійна команда політиків-патріотів прагне змінювати Україну. Я  вірю в те, що в майбутній Верховній Раді нас буде набагато більше і ми зможемо впливати на ситуацію в нашій країні, щоб вона розвивалися, щоб вкладались інвестиції, щоб люди не виїздили закордон, а працювали в Україні на розвиток нашої країни. УКРОП є у всіх областях України, і це, певно, перша організація, яка створила партійну організацію Криму.

З липня 2015 року на Волині було створено 20 місцевих організацій політичної партії та більше 120 первинних осередків. 

People UA: Незважаючи на те, що це є доволі молоде обєднання, знають про нього усі за його хороші справи. А якими досягненнями пишаєтесь особисто Ви?

Вячеслав Рубльов: Справ досить багато. Що стосується обласної ради, треба віддати належне, що ми почали призначати демократично керівників комунальних установ, дослухаючись до думки колективів та професіоналів, які оцінюють роботу керівника. Тому досить багато керівників на сьогоднішній момент змінилося. Прийшли нові, молоді люди, менеджери, які показують результати в закладах медицини. Якість медичних послуг зростає, хоча я розумію, що треба дуже багато коштів, для того щоб покращити те, що лишилось з радянського спадку. Принаймні прозорість в їхньому баченні роботи дозволяє покращити роботу самої медичної служби та закуповувати більш прозоро медичні препарати та апаратуру. Варто згадати за перинатальний центр, в завершення будівництва якого ніхто не вірив. Можна віднайти кошти з обласного бюджету та залучити кошти з державного бюджету. Я вважаю, тут в першу чергу заслуга Ігора Петровича Палиці. На сьогоднішній день у перинатальному центрі будівельні роботи фактично завершені, наступний крок встановлення техніки та її запуск.

Позитивна динаміка змін стосується і керівників, які займаються освітою, але освітню галузь потрібно реформувати, тому що черговий раз Верховна Рада перекладає фінансування профтех освіти на обласні бюджети. Ми будемо тримати курс на оптимізацію освітньої галузі.

Сьогодні досить багато коштів з обласного бюджету на умовах співфінансування спрямовуються на місцеві бюджети. І коли я їду в райони, в села, зустрічаюся з людьми, вони говорять про те, як давно не ремонтувалися сільські фельдшерсько-акушерські пункти, школи, дитсадки. Раніше кошти просто розмивались, не було відчутно, що вони вкладаються у важливісоціальніобєкти. На сьогодні зміни відчутні, працює фонд «Тільки разом», який забезпечує вирішення сьогоденних потреб громад: це і спортивні майданчики, і футбольні поля у школах. На даний час міська та обласна ради тісно співпрацюють. Міська рада виділила 10 млн грн. для інфекційної лікарні, обласна рада допомагає коштами на добудову нової школи в 55-му мікрорайоні. Є порозуміння та співпраця, а це головне у роботі. Спорт, здоровий спосіб життя один із пріоритетів фонду «Тільки разом» та Ігоря Петровича як засновника фонду. Ми підтримуємо розвиток спортивної інфраструктури по всій області, і це помітно, адже побудовані стадіони в у Луцьку, Камінь-Каширську, в Нововолинську, незабаром буде і в Любомлі.

People UA: Що потрібно для того, аби підняти економіку України з колін?

Вячеслав Рубльов: Держава не повинна заважати підприємцям. В мене є досить багато знайомих, які успішно займаються підприємницькою діяльністю, мають аграрний бізнес, заводи з переробки тощо. Нещодавно спілкувався з одним із директорів підприємства, який розповідав, що зробив усе, аби відкрити нове підприємство і запустити його, а через зволікання чиновників на місцях не може розпочати діяльність. Це вбиває економіку! Малий і середній бізнес знищується такими паперовими затягуваннями та перевірками. Порядок має бути, але в міру. Потрібні чіткі правила гри, які стануть гарантією стабільного розвитку підприємницької діяльності. Бюрократія заважає підприємцям прозоро працювати, вкладати кошти у нашу економіку. У нас же процвітають газові та енергетичні монополісти, ці важливі напрямки діяльності держава колись віддала в приватні руки й це досить неправильно, бо такими стратегічними підриємствами має володіти держава. І що ми маємо сьогодні? Високі тарифи.

People UA: На що Ви готові заради досягнення цілі?

Вячеслав Рубльов: Дивлячись яка це ціль. Якщо це розбудова країни, то ви пам’ятаєте Сингапурське диво за правління Лі Куан Ю. Щоб навести лад, треба часом застосувати жорсткі міри до тих, хто займає важливі посади. Люди, які дозволили втратити території, мають бути покарані. Безкарність призводить тільки до нових злочинів.

People UA: Як змінився УКРОП за три роки. Порівняйте: УКРОП – вчора і УКРОП – сьогодні?

Вячеслав Рубльов: Прийшло досить багато нових людей, які хочуть реалізуватися. Партія виросла, і тут головне – вміти підібрати людей, бо не всі хочуть дійсно розвивати країну, а мають свої дрібні інтереси, таких людей намагаємось відсіяти. На початку було три людини в кожному районі і три члени партії в області, всього шістдесят три людини. Сьогодні ж Волинська обласна партійна організація УКРОПу, напевне, найчисельніша в Україні. Кількість членів партії перевищує чотири тисячі громадян. Понад півтисячі укропівців є депутатами рад різних рівнів.

People UA: Яка головна мета парторганізації УКРОП?

Вячеслав Рубльов: Прийти до влади і внести позитивні зміни, показати те, що наша команда може працювати краще.

People UA: Яка ідея партії та заради чого вже три роки Ви працюєте не покладаючи рук?

Вячеслав Рубльов: Перш за все важливу роль відіграє ідея ініціатора Ігоря Петровича Палиці, бо саме у важкі часи він показав, що треба лишатися в Україні та боротися за неї, бо в нас іншої країни немає.

People UA: УКРОП – це українське об’єднання патріотів. Останнім часом побутує думка, що патріот – це вже не поклик душі, це якийсь тренд, стиль, мода і т.д. Що для Вас означає патріот?

Вячеслав Рубльов: Патріот – це той, хто у важкий для країни час на перше місце ставить країну, а потім свої інтереси. Це ті люди, які у важкі часи пішли добровольцями та стали волонтерами. Це ті, хто своєю роботою на місцях забезпечив підтримкою тих, хто боронив країну. Це ті, хто у школах виховують дітей гідними громадянами своєї країни, які згодом стають майбутнім України. Це лікарі, що нас своєму місці при всій скрутній ситуації професійно лікують хворих, в яких немає коштів та можливостей забезпечити себе лікуванням, щоб зберегти їм здоров’я і життя.

People UA: Останній рік у стінах Волинської облради та облдержадміністрації відбуваються цікаві, подекуди абсурдні речі. Здавалось би, логічно обєднати сили та робити місто перспективнішим, натомість бачимо, як кожен прагне вигризти ласий шматок пирога та здобути владу. Що не поділили?

Вячеслав Рубльов: Нам немає що ділити, але ми завжди кажемо, що треба кошти спрямовувати на ті потреби, які є нагальними. Мета роботи обласної ради, аби кошти працювали на область. Бачення ж обласної держадміністрації інше, вона почала розмивати кошти. Чиновники, які працюють в області, виконують накази з Києва, якому не вигідно, щоб злагоджено  працювали комунальні підприємства чи державні підприємства. Є державне підприємство «Волиньторф», яке систематично намагаються знищити, а торф це соціальний продукт, який дозволяє опалювати багато освітніх і медичних закладів. Під час війни ми знищуємо те, що потребуємо, і це нонсенс. Я вже мовчу про «Волиньприродоресурс». Ви запитували у мене: на що я готовий заради країни? Так от, у час війни за такі дії проти свого народу потрібно розстрілювати.

People UA: Чи можуть лучани надіятися, що найближчим часом наші політики відшукають компроміси, будуть проведені вбори і все стане на свої місця?

Вячеслав Рубльов: Лучани всі зацікавлені, але не зацікавлені ті, хто сидять у Верховній Раді. Сьогодні коаліція Верховної Ради сформована з БПП та Народного фронту. Поспіль декілька засідань не вистачає декілька голосів, щоб у нас пройшли вибори. Лучани мають розуміти, кому ці вибори не вигідні. Ми залишаємось без міського голови завдяки силам, які є в парламенті.

People UA: Реформи – це те, без чого важко уявити якісь помітні зрушення у державі. Проте вони є різні і не завжди враховують інтереси народу. Які реформи пропагує «УКРОП»?

Вячеслав Рубльов: Сьогодні слово «реформи» набуло негативного змісту. Медична реформа спрямована на знищення медицини та народу. Освітня на знищення професійно-технічної освіти. Немає концепції розвитку жодної галузі, яка могла б щось покращити. Такі реформи нам не потрібні. УКРОП впроваджує реформи щодо підбору фахових кадрів на керівні посади. Люди повинні відповідати за свої вчинки і розуміти яку відповідальність беруть на себе.

People UA: Щоб зміцнити Україну, з чим в першу чергу маємо боротися?

Вячеслав Рубльов: Зі свідомістю треба боротися, бо свідомість наших громадян далека від того, щоб змінити країну. Нам потрібно переходити на більш європейський варіант розвитку країни: парламентська більшість і діючий прем’єр-міністр, який відповідатиме за курс держави. На жаль, з президентами нам не щастить.

People UA: Які сфери життя, на Ваш погляд, потребують негайних змін?

Вячеслав Рубльов: В Україні немає сфери життя, що не потребує змін. Але в першу чергу треба починати з монополістів, особливо енергетичних та паливних, які є на ринку і дійсно знищують країну. Вони мають бути лише державними.

People UA: Вам часто доводиться брати на себе відповідальність та приймати важливі рішення. Чим керуєтесь, коли робите певний вибір? Враховуєте інтереси однопартійців, народу?

Вячеслав Рубльов: Відбувається аналіз та віднаходиться баланс інтересів. Все обговорюється і приймається спільне рішення. Коли вагаєшся як діяти, дій по закону – це головне правило.

People UA: Політична діяльність це, м’яко кажучи, ненайлегша справа. Чому ж Ви вирішили присвятити себе політичній діяльності?

Вячеслав Рубльов: Лікар лікує тисячі хворих, хороший лікар  десятки тисяч, а хороший політик лікує країну, адже наша країна потребує лікування.

People UA: Які перспективи в цієї політичної сили? 

Вячеслав Рубльов: Вірю в те, що УКРОП буде динамічно розвиватися по всій країні. Це молода політична сила, і тому на цьому олімпі політичних партій, які є, нам доведеться досить тривалий час розвивати свою партійну організацію. Вірю в те, що ми повинні розвиватися та вдосконалюватися.

People UA: Інформація головна зброя XXI століття. Сьогодні є дуже багато всіляких можливостей її отримувати. Книги – незмінне джерело. Яку літературу полюбляєте? Не можна забувати і про ЗМІ. Чи довіряєте волинським майстрам пера?

Вячеслав Рубльов: Тут треба дивитися, яким чином медіа висвітлюють ту чи іншу подію. Завжди аналізую декілька джерел інформації. Довіряю тим, хто давно на медіа-ринку, більш серйозним виданням.

People UA: До речі, про ЗМІ, в одному із інтернет-видань Волині, ви увійшли у рейтинг ТОП-5 найвідповідальніших волинських депутатів. Як думаєте, чому саме Ви?

Вячеслав Рубльов: Думаю, тому що я не пропускаю сесій і є учасником більшості комісій, активно спілкуюсь із громадянами Волинської області та завжди прагну вирішити їхні наболілі питання.

People UA: У Вашій професійній діяльності є дуже багато цікавих моментів, ким тільки Ви не встигли побувати: й головним спеціалістом Волинського обласного центру зайнятості, і начальником пенсійного фонду, зокрема, цілих чотири роки пропрацювали медбратом. Що Вас спонукало працювати у медицині?

Вячеслав Рубльов: Я потрапив у медицину, бо в мене мама лікар. Я медик в четвертому поколінні, ще прапрадід був фельдшером. Закінчив медучилище, потім майже чотири роки працював на різних медпосадах. Цікаву школу тоді пройшов. Лишив медицину, бо не бачив подальшої перспективи, бо це та галузь яка залежить від економічної та політичної ситуації в країні. Я памятаю ті часи, коли люди не мали грошей на знеболююче і їм накладали шви по живому. Ще тоді я зрозумів, що потрібно міняти якість самого суспільства, а будучи в медицині, ти його не зміниш. Тому я прийшов у політику.

People UA: Ви голова Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП», а сім’я – це маленька держава. Ви в ній також голова чи, може, там трохи влада змінюється? Чи вистачає Вам часу, щоб присвятити себе рідним?

Вячеслав Рубльов: Коли я приходжу додому, то голова сім’ї – це я. А коли мене немає – голова сім’ї моя дружина Оксана, тому що на ній дім, побут, двоє наших чарівних синів. Яким би тяжким не був мій день, я завжди спішу додому, до моєї коханої дружини та діток. Саме в колі рідних я черпаю свої сили для роботи, знаходжу натхнення для нових проектів та цілей. І хоч я не часто читаю вечірню казку для дітей, але знаю, що дома мене люблять та чекають, а я у відповідь без подарунків з відряджень не повертаюсь. 

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Вячеслав Рубльов: У наполегливості, працездатності та оптимізмі. Бо якщо не віриш в те, що робиш, то кидай роботу і не займайся нею.

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Катерина Сива. Локація: «Noble Boutique Hotel & Restaurant»