БОРОТЬБА ЗІ СМОРОДОМ: ЗАВДЯКИ ВТРУЧАННЮ ІГОРЯ ПАЛИЦІ ЗАБОРОНИЛИ ЗЛИВ ВІДХОДІВ НА ПОЛЯ ФІЛЬТРАЦІЇ

Фото: 

Результатом перевірки, яку призначили завдяки зверненню голови Волиньради Ігоря Палиці до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, стала заборона використання полів фільтрації та скид стічних вод. Це дозволить ліквідувати основну причину виникнення смороду в Луцьку, що спричинили діяльність Гнідавського цукрового заводу та підприємства «Біо Пек».
Про це керуючий справами виконавчого апарату Волинської обласної ради Дмитро Дубняк повідомив у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини.
З його слів, голова Волиньради Ігор Палиця звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака щодо проведення комплексної екологічної перевірки об’єкта.
Відповідно до доручення Остапа Семерака, Державна екологічна інспекція надіслала представників для проведення перевірки, також залучили місцевих спеціалістів.
«З 9 липня працювали спеціалісти Державної екологічної інспекції та Держпродспоживслужби і працівники прокуратури. За попередніми результатами проведеної перевірки виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в повітрі.
Як наслідок, головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області видано негайний до виконання припис про припинення експлуатації полів фільтрації. В подальшому це зупиняє господарську діяльність Гнідавського цукрового заводу та підприємства «Біо Пек», – зазначив Дмитро Дубняк.
З його слів, результатом виявлених порушень може стати повне відкликання усіх дозвільних документів на господарську діяльність підприємства.
Зі слів Дмитра Дубняка, відповідно до висновків фахівців саме діяльність заводу є основною причиною поширення смороду в місті, тому припинення експлуатації полів фільтрації з часом дозволить вирішити цю проблему.
«Вирішення проблеми смороду в місті – на постійному контролі голови Волиньради Ігоря Палиці. Рада у межах своєї компетенції контролюватиме виконання приписів та реагуватиме на порушення», – наголосив він.