МЕДИКИ ВІРНІ ОБРАНІЙ ПРОФЕСІЇ

Фото: 

Цьогорічне професійне свято  працівників медичної галузі проходить у надзвичайно складний час, час випробувань і труднощів, які випали на долю України і кожного з нас.

Ми готові на все заради миру і спокою на землі, бо нам не байдужа доля України, дітей та внуків. Медикам завжди доводиться першими іти туди, де біда, страждання, де життя бореться зі смертю, і від них значною мірою залежить, чи воно переможе. Такі події стають іспитом для людей в  білих халатах на мужність, людяність, готовність прийти на допомогу за будь-яких умов.

Медики пройшли сувору школу на вірність професії.

Попереду у нас спільна відповідальна робота над побудовою в  Україні нової ефективної системи охорони здоров’я європейського зразка, яка сприятиме збереженню та зміцненню громадського здоров’я. Системи, яка гарантуватиме закладам охорони здоров’я господарську автономію, лікарям – незалежність у прийнятті професійних рішень, належний соціальний статус та рівень оплати праці, а пацієнтам - якісну і  доступнумедичнудопомогу.

У день святахочеться говорити тільки про хороше. Приємно відзначити, що медичні працівники, навіть у нелегких умовах сьогодення, намагаються не знижувати обсягів і якості медичної допомоги, розробляють нові ефективні засоби лікування і профілактики захворювань.

Хочеться підкреслити, що одне з найголовніших наших досягнень – це збереження мережі медичних закладів, їхнього кадрового потенціалу.

Сьогодні районна влада вважає одним із головних своїх завдань підтримку галузі охорони здоров’я, підвищення статусу медичного працівника. Протягом минулого року за сприяння районної влади було закуплено довгострокове діагностичне обладнання для відділень Маневицької ЦРЛ та первинної ланки. Чимало зусиль прикладено, щоб віднайти ресурс для погашення заборгованості в зв’язку з недофінансуванням галузі.

Приємно назвати імена наших ветеранів медичної галузі, хто трудився і трудиться не покладаючи рук, заслужив шану і повагу впродовж десятиліть. Це лікарі Софія Данилівна Мулярчук, Анна Дмитрівна Літченко, Юрій Антонович Юхимюк, Галина Дмитрівна Юхимюк, медсестри Надія Гнатівна Хмілевська, Ніна Онуфріївна Фоміна, Світлана Афанасіївна Міневич, Галина Дорофіївна Ратундалова, молодші медсестри Ольга Пилипівна Гапонюк, Онісія Сергіївна Фіщук.

Поряд з ними працюють молоді спеціалісти Юлія Валеріївна Блащук (лікар-офтальмолог), Інна Ігорівна  Тачинська (лікар-педіатр), медсестри Тетяна Михайлівна Клапінська, Наталія Олександрівна Прокопчук.

Я дякую всім вам, усьому прекрасному колективу за те, що в наш непростий час ви працюєте, повністю віддаючи себе нашій спільній справі – здоров’ю людей. Я пишаюся тим, що працюю разом з вами. Пишаюся вашим професіоналізмом, вашим терпінням, вашим умінням підставити плече у важку хвилину. Я дякую вам за розуміння, за вашу небайдужість, за  ваші гарячі серця і вмілі руки. Нехай ваші пацієнти будуть вашими надійними помічниками і соратниками у боротьбі з тяжкою  хворобою, нехай вони швидше одужують. Намагайтеся бути хоч трохи уважнішими до себе, нехай хвороби обходять вас стороною, знаходьте час для відпочинку. Адже робота, якій присвятили життя, часто ненормована і  емоційно виснажлива.

Сьогодні ваше свято. У цей день пролунає безліч вдячних слів на  вашу адресу - ви того варті. Адже як казав Гіппократ «Медицина воістину є найблагородніша з усіх мистецтв».

Нехай тривожні дні і місяці відійдуть у небуття, а радість праці і віра в краще не будуть ностальгічними. Хай світ стане добрішим і світлішим від мільйонів усмішок ваших пацієнтів.

Олег БЕГАЛЬ,

головний лікар

Маневицької ЦРЛ.