Масова трудова міграція ‒ результат бездарних реформ

Фото: 

Масове зубожіння і виїзд українців на заробітки досягли критичного значення. Провальна антисоціальна політика урядів Яценюка і Гройсмана привела до глибокої економічної кризи і падіння рівня життя. Сьогодні мільйони українців змушені працювати за кордоном. Ще мільйони розглядають таку можливість. Якщо ситуація не зміниться ‒ Україні загрожує вимирання.

Не потрібно далеко ходити, щоб збагнути глибину проблеми. Погляньмо на Волинь. Велика кількість оголошень про роботу за кордоном. Черги людей біля будівель, де видають біометричні паспорти та оформляють документи на працевлаштування у Польщі. Напівпусті села. Паніка місцевих підприємців, яким все важче знайти кваліфіковану робочу силу. І повна байдужість з боку як центральної, так і місцевої влади. Таке враження, що вимушену масову трудову міграцію українців наші владні мужі розглядають не як проблему, а як привід для гордості. І ще більше піднімають собі зарплати та виписують премії за особливі заслуги. Їх позицію можна виразити словами: "Після нас хоч потоп".

Людський потенціал ‒ основа економічної могутності держави. Якщо його немає, то й країна зникне. Усі високорозвинуті країни світу полюють за фахівцями, кваліфікованою робочою силою. Менш розвинуті намагаються підняти свою економіку за рахунок трудових мігрантів. А також, при нагоді, покращити власну демографічну ситуацію. Українці ‒ народ, який ідеально підходить для цього. А наша влада робить все можливе, аби з України виїхало побільше людей. Регулярно підвищує тарифи на комунальні послуги. Вводить абонплату за воду, світло, газ. І сприяє постійному зростанню цін.

Пригадую, як Порошенко, Яценюк, Гройсман розказували про те, які видатні реформи вони проведуть. Як покращиться життя народу. Який прорив здійснить Україна у світових рейтингах по боротьбі з корупцією та легкості ведення бізнесу. Як з'являться мільйони робочих місць. Як ефективно запрацює Антимонопольний комітет, який усуне корупційну складову у формуванні тарифів на енергоносії. Все це виявилося пустопорожніми обіцянками. Українці сьогодні не насолоджуються новими можливостями. Вони рятуються від "реформ".

Які великі інвестори останнім часом прийшли на Волинь? Ніякі. Де нові робочі місця, нові підприємства з переробки сільськогосподарської продукції? Чи може під новими підприємствами влада має на увазі стрімкий ріст кількості гральних клубів в області? Тоді дійсно вона може гордитися цим. А ще ‒ появою численних секонд-хендів, нелегальним видобутком бурштину і вирубкою лісу. На цьому економічні досягнення волинської влади завершуються.

Не забуваймо, що в країні триває війна. Хлопці повертаються з фронту додому, а гідної роботи на місці немає. Солдати кинуті владою напризволяще. Дехто накладає на себе руки. А частина змушена або знову повертатися в окопи, або залишати країну в пошуках можливості заробити. Це велика проблема, яка потребує вирішення.

Правляча коаліція на чолі з Блоком Петра Порошенка і "Народним фронтом" демонструє провальні результати роботи не тільки у сфері економіки та падіння рівня життя населення. Вона не здатна вести адекватну зовнішню політику і хоча би елементарно відстоювати українські національні інтереси. Через слабодухість української влади наші сусіди почали відверте втручання у внутрішні справи України. Нам вказують, яку історію вчити, які закони приймати. Нам ставлять ультиматуми і шантажують. Нашим громадянам забороняють в'їзд. Ну а президент Петро Порошенко і глава МЗС Павло Клімкін мовчать як риби і не спроможні навіть висловити обурення.

Сусідні держави вже говорять про те, що планують позбавити Україну її людського потенціалу. Та ж Польща здійснює агресивну міграційну експансію і за рахунок українців піднімає свою економіку. Вона відверто заявляє про наміри вилучити з України до 5 млн осіб та масово роздає сумнівну картку поляка. Польська внутрішня політика спрямована на тотальну полонізацію і асиміляцію українського населення, позбавлення України людського потенціалу. За рахунок українців поляки вирішують свої соціально-економічні проблеми. А Україна втрачає шанс на гідне майбутнє.

Однак, сучасні керманичі України, які презентують кланову корумповану систему, не спроможні працювати на благо нації. Вони здатні хіба що паразитувати на ній. Звідси і всі біди. "Свобода" постійно наголошувала, що Україні потрібна українська національна влада, для якої честь і гідне життя українця ‒ не пусті слова, а світоглядні засади. Тоді й запрацює економіка, з'являться робочі місця, припиниться вимирання нації. Адже рецепт для цього відомий: ліквідувати кланово-олігархічну систему, повернути офшори, почати реальну боротьбу з корупцією. Для того, щоб українці отримали можливість реалізувати себе вдома, а не важко працювати не чужині, не потрібно великого чуда. Потрібна політична воля і щире бажання змінити країну.

Сергій Духницький, депутат Волинської облради від ВО "Свобода"