Ігор Палиця – майбутній Прем’єр-міністр?

Фото: 

Нинішній голова облради Ігор Палиця не відмовиться працювати на чолі Кабінету Міністрів України. Він назвав можливого переможця виборів Луцького міського голови. Припустив, що при новій владі корупціонерів треба просто розстрілювати.  А також пообіцяв, що подаватиме в суд на нерадивих чиновників щодо кожного конкретно, аби вони сіли за ґрати мінімум на 10 років.

 

Ввечері 31 травня на ТРК «Аверс» в рамках спільного з облрадою проекту «Відкрита влада» відбувся півторагодинний прямий ефір керівника органу представницької влади Волині, одного з лідерів УКРОПу та впливового українського політика Ігоря Палиці

«Волинська газета» була в числі тих медіа, які отримали від начальника відділу інформаційного забезпечення діяльності облради Оксани Лукашук запрошення попрацювати в студії та не відмовилася від такої пропозиції. Інші отримали можливість ставити питання на сторінці облради в одній із соцмережі, після чого ведуча Ірина Кудря їх озвучувала, а гість студії давав відповіді.

Отже, найголовніше зі сказаного Ігорем Палицею.

Перевиконання бюджету області не відбулося не тому, що податківці погано працюють, новий голова облдержадміністрації Олександр Савченко чи його структурні підрозділи. Причина – «з 2014 р. в державі не зроблено жодного кроку, щоб бізнес розвивався і щоб тут був сприятливий інвестиційний клімат». «Основна причина в бардаку, який відбувається зараз в Україні, а не, наприклад, в одній якійсь фірмі, яка просто зникла», – зазначив. Тому безвіз обернувся масовим виїздом людей за кордон, а це – втрата податкової бази.

Чому так сталося? Люди помилилися двічі. І під час виборів Президента, і коли голосували восени 2014 р. за парламент. «Тому треба думати не сьогоднішньою кишенею, а на перспективу. думати в кабінці для голосування, а не потім!», – порадив Ігор Палиця.

Тема виборів ще кілька разів лунала в студії. Ігоря Петровича запитали, на кого він робитиме ставку, коли лучани обиратимуть нового міського голову? Суть відповіді така: наразі привабливішим кандидатом він бачить радника Луцького міського голови, очільника фракції УКРОП Ігоря Поліщука. Великі шанси також і в його першого заступника Григорія Недопада. Втім, цілком можливі й інші кандидатури, адже провладна більшість у Верховній Раді (в т. ч. волиняни Степан Івахів і Сергій Мартиняк) вперто не призначає дати виборів, і це – основна причина, чому зараз не варто однозначно стверджувати, кого УКРОП після внутріпартійного опитування делегуватиме на цю посаду. Втім, ця партія, а також «Батьківщина», готові спонукати своїх депутатів до написання заяв про дострокове припинення повноважень, щоб вибори і голови, і депутатів відбулися одночасно. Але наявних 19 голосів доля цього мало, а інші ніяк не хочуть достроково втрачати кнопки для голосування…

Крім цього, після версії, що в разі обрання Президентом України Юлії Тимошенко на підставі потужних домовленостей новим Прем’єр-міністром України стане саме Ігор Палиця, нинішній голова облради (в недалекому минулому – народний депутат України та голова Одеської облдержадміністрації) сказав:  «З радістю погоджуся на таку пропозицію». Щоб допомогти розбудувати цивілізовану державу. Але справа в тім, що такої пропозиції Юлія Тимошенко ще не озвучувала…

«Принципи треба змінювати в принципі!», – сказав Ігор Палиця про «правила гри» в найвищих владних ешелонах, зазначивши, що в стосунках із новим головою облдержадміністрації Олександром Савченком у них період такий – «приглядаємося один до одного». Але Ігор Петрович чудово розуміє, що Олександра Ілліча, який 30 травня мав тривалу зустріч із Президентом України Петром Порошенком, прислали в область для виконання чітких завдань. У тому числі – продовжувати протидіяти роботі КП «Волиньприродресурс» у справі розробки корисних копалин, найперше – бурштину. Втім, Олександр Савченко може й змінити ганебну та по суті своїй злочинну політику, яку в цій та іншій сфері проводив його попередник Володимир Гунчик та його намісник у Маневицькому р-ні – голова райдержадміністрації Андрій Линдюк (останньому Ігор Палиця порадив пройти обстеження в одному з комунальних медзакладів в с. Липини, вочевидь, ідеться про облпсихлікарню).

«Вас багато, а всього мало!», – ці слова екс-Президента Леоніда Кучми також процитував Ігор Палиця, говорячи про велику кількість проблем в області, які треба вирішити, і мізерний фінансовий ресурс для цього. А ще найголовнішим злом він вбачає державну систему, яка якщо не стала уособленням корупції, то міцно зрослася з нею.

«Гунчикам, кресакам та іншим їм подібним слід не забувати: ми будемо подавати в суди не по факту їхньої діяльності, а проти конкретних осіб! І повірте мені: якщо не при цьому режимі вони будуть сидіти за ґратами, то при зміні Президента чи Верховної Ради України – точно будуть. Мінімум 10 років кожен…».

І в цьому сенсі слід навести ще одне припущення Ігоря Палиці, як навести порядок після зміни нинішньої влади:

«Можливо корупціонерів, як у Китаї, перші роки просто розстрілювати?!».

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото відділу інформаційного забезпечення діяльності облради: Ігор Палиця відповідає на запитання журналістів у прямому ефірі.