Ігор Палиця: 2 години у прямому ефірі

Фото: 

Під час відкритої розмови з журналістами та користувачами соцмереж в режимі он-лайн  ввечері 16 травня ц. р. у програмі «Відкрита влада» на ТРК «Аверс» з уст голови облради Ігоря Палиці часто лунали прізвища Гунчика і Савченка, але ще частіше – Порошенка і Зеленського...

Одним із найголовніших питань Ігорю Палиці було, чи пропонували йому посади у виконавчій гілці нової влади, а також чи поїде він особисто на інавгурацію новообраного Президента України Володимира Зеленського.

«Я знайомий з новообраним Президентом, але не спілкувався з ним з початку президентської кампанії. Не хотів цього робити: йшов процес, на який не треба було звертати увагу, треба було, щоб він відбувся чесно. Тим паче, я до нього в цей період не звертався, і так само зі мною ні він, ні від його імені хтось інший не контактував», – зазначив Ігор Палиця.

Щодо участі в інавгурації, то, зважаючи, що парламент ухвалив рішення буквально 16 травня, то формат урочистостей невідомий. Але якщо у ньому буде передбачена участь керівників органів представницької влади з областей, то Ігор Петрович неодмінно скористається можливістю взяти участь у цих урочистостях.

Даючи оцінку створеним Петром Порошенком і сформованій за його участі більшості в Верховні Раді України, Ігор Палиця висловився однозначно:
«Це – банда, яка повинні відповідати за свої справи!».

Відповідно, згадуючи, що «риба гниє з голови», він оцінив і стан справ в областях:

«Коли голова була повністю гнилою, то й на місцях таке твориться».

Щодо стосунків із колишнім головою облдержадміністрації, нинішнім директором дивізіону авіабудування скандального «Укроборонпрому» (у народі отримав назву «Свиноборонпром» за масові розкрадання, – авт.), то Ігор Палиця навів достатньо прикладів того, як, перебуваючи на чолі виконавчої влади області, Володимир Гунчик системно і свідомо порушував норми законодавства та перешкоджав розвитку як окремих підприємств, так і цілих галузей. Відтак, якщо Олег Глаковський (з 2014 р., до того – Олег Свинарчук) при новій владі нарешті буде покараний за порушення та зловживання в оборонній сфері, то його приватна Корпорація «Богдан моторс» або віддасть незаконно отримані прибутки, або буде виставлена на продаж чи націоналізацію.

Зрозуміло, що колишньому директорові Луцького автозаводу та одному зі співвласників «Богдан моторс» Володимиру Гунчикові після цього життя медом здаватися не буде, а показані в декларації про майно та доходи 18 млн грн на банківських рахунках та майже 4 млн грн під подушкою можуть бути конфісковані та скеровані в дохід держави.

Цікаво, що не лише в цьому Ігор Палиця бачить ідею перерозподілу власності. Наприклад, щодо долі колишнього Будинку офіцерів у м. Луцьку (до війни це був польський земельний банк, – авт.), який належить ЛНТУ на чолі з ректором Петром Савчуком і руйнується, то Ігор Петрович бачить перспективу або його капітальної реконструкції для вишу (що малоймовірно), або – повернення громаді та будівництва на його базі сучасного музею.

Так само і щодо земельної ділянки на місці колишньої військової частини на розі вул. Володимирської і Львівської у м. Луцьку, де багато років СНУ імені Лесі Українки під керівництвом ректора Ігоря Коцана планує збудувати велике студмістечко…

«Цікава ідея…», – сказав Ігор Палиця, відповідаючи на запитання журналіста щодо перспектив повернення цієї землі у власність м. Луцька.

Щодо нинішнього очільника виконавчої влади області Олександра Савченка, то Ігор Палиця навів розмову, яка відбулася, коли 22 березня 2018 р. Петро Порошенко представив у Луцьку нового голову облдержадміністрації.

«Якщо ти будеш працювати на нас, дам можливість працювати КП «Волиньприродресурс». А ні – то пеняй на себе!», – такі слова Президента України навів голова облради.

Відтак, проблем у стосунках із Олександром Савченком виявилося набагато менше, ніж із Володимиром Гунчиком. Однак, вони, враховуючи різновекторні політичні симпатії, таки були. Але мудрість і цього разу взяла гору над емоціями, тож з ініціативи саме Ігоря Палиці на сесійному засіданні 16 травня депутати зняли з голосування проект рішення про висловлення недовіри Олександрові Савченку.

«Сьогодні голова облдержадміністрації був тим, ким він є насправді, а не тим, хто мусив вислужуватися перед Петром Порошенком», – зазначив Ігор Палиця.

З його слів, йому невідомо про майбутні кадрові призначення у владі (що в центрі, що на місцях). Мовляв, це буде вирішувати новообраний Президент Володимир Зеленський за погодження Кабміну, з очільником якого Володимиром Гройсманом продуктивна співпраця на користь Волині знову відновилася, а зіпсувалося, як виявилося, через підступні дії Петра Порошенка щодо «Волиньприродресурсу»..

Натомість Ігор Палиця наголосив:  облрада і надалі буде відстоювати інтереси області й інформуватиме Президента про реалії сьогодення, хоча, на думку Ігоря Петровича, облдержадміністрації як такі вже давно себе вичерпали і їх потрібно, як обіцяли на Майдані, ліквідувати.

«Якщо новий голова облдержадміністрації або силовики будуть працювати не на інтереси волинян, то в облради вистачить м’язів, розуму і можливостей донести до президента, що людина підставляє його і псує імідж», – резюмував він.

Ігор Палиця застеріг нову владу від помилок нині діючої, коли під виглядом люстрації по виганяли на вулицю величезну кількість професіоналів, які «Віктора Януковича хіба що по телевізору бачили чи по радіо чули», а працювали на своїх ділянках відповідально і чесно. В команді Володимира Зеленського зараз просто немає достатньої кількості фахівців, здатних ефективно працювати на різних ділянках державної влади, а «реформа» поліції показала, що любителі професіоналів замінити не можуть.

Щодо власних перспектив на майбутнє, то Ігор Палиця сказав: ще не вирішив, чи буде балотуватися знову у Верховну Раду України, вибори до якої повинні відбутися 27 жовтня ц. р. Він також вважає, що немає сенсу розпускати нинішній парламент, адже стратегічно це нічого не дасть, а додаткову напруженість у суспільстві створити може.

Сергій ШРАМЧУК.