Головне завдання будь-якого депутата – працювати на благо громад та людей

Фото: 

 
Він з тих,хто переконаний, що нічого випадкового у житті не буває. Чітко знає, що задля своєї мети потрібно багато і важко працювати. Він – людина активної життєвої позиції, яка всю себе вкладає у роботу. Лише за два роки депутатської діяльності досяг чимало, і перелік зроблених справ приємно вражає тавикликає повагу. Окрім політики, успішно розвиває бізнес і є хорошим сім’янином. Про те, як вдається все поєднувати, про успіхи в роботі та свою позицію щодо ситуації в Україні, розповідає депутат обласної ради, голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Волинській обласній раді, заступник директора ТОВ ІРС СІСТЕМ (ТМ «Avanti» та «Farinella») Юрій Ройко.

Довідка
Персона: Ройко Юрій Петрович
Посада: депутат обласної ради, голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Волинській обласній раді, заступник директора ТОВ ІРС СІСТЕМ (ТМ «Avanti» та «Farinella»)
Знак зодіаку:Діва (18 вересня)
Життєве кредо: фаховою справою повинні займатися фахівці
Сімейний стан: одружений
В дитинстві мріяв стати: вченим
Важлива подія в житті: народження онука
Бізнес для нього це– життя
Влада для нього це–можливість допомогти ближньому
Історичні країни: Італія, Китай
Класний фестиваль: «OctoberFest», «Оберіг»
Незабутній концерт: «Nazaret»
Улюблений фільм: «Хоробре серце», «Апокаліпсис»
Музика: рок, хард-рок, «Queen» «Nazareth» АC/DC
Вид спорту: ігрові
Вид відпочинку: сад, пасіка, подорожі
Страва: італійська кухня
Напої: сухечервоне вино, вода
Ідеальний дім – там, де збирається рідні людей.

PeopleUA: Юрію Петровичу, з чого розпочавсяВаш трудовий шлях? Пригадайте свої перші професійні кроки та кроки у політичній діяльності?
Юрій Ройко:За фахом я лісівник, до речі, чи не єдина людина з такою освітою в теперішній каденції обласної ради. Япрацював на Маневицькому лісовому господарстві. Потім райком, обком, комсомол… Мені було цікаво, адже це був перший досвід роботи з людьми.Уміння слухати та дослухатися до людей було сформоване   ще на початках.
В 90-х роках, ще при Союзі, виникло бажання започаткувати власну справу. З тих пір я займаюсь виробничим бізнесом. Створив не одне підприємство, практично усі вони мали успіх. Кількість працівників на деяких досягала 400 людей. Основна спеціалізація бізнесу, яким займаюся,– переробка сільськогосподарської сировини. Сьогодні це макаронна фабрика.
Не можна сказати, що я випадково в обласної ради.Я взагалі прихильник того, що нічого випадкового в житті не буває. Завжди є якісь закономірні речі. Я завжди цікавився політикою, тим, що відбувається в країні та за її межами. Тому те, що я став депутатом обласної ради, – це закономірно. В 2015 році відбулися вибори до місцевих радпо-новому закону. До обласної ради не було мажоритарної системи та не було самовисуванців, відтакусі ішли від певних політичних сил. Я в Радикальній партії з початку 2014-го року, тому вже мав певний партійний досвід.
PeopleUA: Чому саме цю політичну силу обрали?
Юрій Ройко:Мені імпонувала ця політична сила перш за все як бізнесмену-виробнику. Ця партія послідовно відстоює та підтримує національного виробника та створення нових робочих місць,кардинальний розвиток і модернізацію української економіки. Ще виникає таке питання: чим вони такі заслужені ці радикали? Я людина прагматична, люблю спиратися на цифри та факти. Є така об’єктивна статистика, що команда радикальної партії Олега Ляшка є найефективнішою за кількістю внесених і прийнятих, скажемо, на одну душу законопроектів у Верховній Раді. Це в першу чергузаслуга Олега Ляшка та ВіктораГаласюка. Якби так всі працювали, то б у Верховній Раді не треба було б і 450 депутатів, вистачило б і 150.
Наша політична сила пропагує ідею економічного націоналізму. Це означає радикально змінити економічну політику країни. І це не слова, а конкретні дії. Статистика показує, що 55% українців хочуть поїхати з країни через мізерні зарплати та пенсії. От якраз корупція, слабкість армії, занепад економіки– це є наслідки бідності. Країна не матиме майбутнього, поки українці не маютимуть гідного рівня життя. Саме ініціативи Радикальної партії спрямовані на те, щоб коженгромадянин України мав гідний рівень життя . Скільки шуму наробив законопроект «купуй українське– плати українцям». А якби до наших колег дослухалися б десь там уверхах і спиралися б  хоча би на два таких серйозних документи як «Антикризовий план розвитку економіки» плюс «Промисловий пакет реформ», то ми б давно змогли б підняти з колін економіку держави, дати українцям гідну роботута достойну заробітну плату. Там прописані майже всі законопроекти, які дозволять зробити рекордний прорив в економіці України.
PeopleUA: Чи допомагають знання у Вашій роботі?  
Юрій Ройко:Я закінчив «Українську сільгоспакадемію» за фахом я інженер лісового господарства. Моя академічна освіта– це природнича освіта в першу чергу. Вона мені в житті однозначно допомагає, навіть у тому напрямку, що я займаюсь живими організмами, тобто переробляю ту саму пшеницю, цеж теж біологія.
PeopleUA: У своїй діяльності Ви орієнтуєтеся на політику економічного націоналізму. Чому, на вашу думку, наразі у нашій країні ця позиція не є реалізованою, які чинники на це впливають?
Юрій Ройко:Треба чітко розуміти, що теперішня державна політика в сфері економіки,–це політика консервування бідності, це політика зубожіння, політика жебрацтва. А єдина можливість подолати бідність – збільшити доходи громадян. Відповідно ми чудово розуміємо, що повинні продавати продукцію, а не сировину. Оце основні положення, які я не думаю,  щоб хтось не підтримав. Я їх підтримую щиро з практичної точки зору.
У світі люблять сильних! Тільки з сильними можуть говорити на рівні. А політика випрошуваннякредитів міжнародного валютного фонду – це не порятунок для нашої держави. Щоб ви чітко розуміли: МВФ – це прагматична міжнародна фінансово-політична структура. І головне її завдання – гарантувати повернення своїхкоштів. І саме через це в нас може збільшитися пенсійний вік, скоротитися ліжкомісця та штат у лікарнях, закритися школи. Продаж землі, сировини, природних ресурсів – все це має на меті відшкодування кредитів міжнародних фінансових структур. А віддавати гроші будемо ми, наші діти, внуки-правнуки. В нашому випадку кредитМВФ – це мишоловка бідності та сировинної залежності. Україна входить до трійки у світі з експорту зерна. Ми продаємо зерно в середньому по 250 доларів за тонну, а за кордоном, переробляючи нашусировину,додають380 доларів додаткової вартості. А чому ми не можемо цього робити? І взагалі інформація: ООНвнесла Україну до списку країн, що голодують!
До речі,одна із заслуг нашої команди– це якраз мораторій на вивіз лісу-кругляка. Є така чудесне підприємство ПАТ «Цумань», яке переробляє деревину на струганий шпон. Воно є лідером в Україні й одним із найкращих в Європі у лісопереробній галузі. Підприємство за рік добавляє по 100-150 нових робочих місць. Так от у них є бажання переробляти порядку трьох тисяч кубів деревини в місяць, але більше 1000 вони не переробляють, бо купити її не можливо. В Україні ми маємо робити ті ж самі шафи, той самий шпон, і потім іноземним інвесторам експортувати закордон уже готові вироби із нашої деревини.
PeopleUA:
Ви неодноразово зазначали, що ми повинні дати можливість прийти іноземним інвесторам. Фактично – це стане однією із передумов поліпшення економіки. Які кроки були прийняті у цьому напрямку радикалами?
Юрій Ройко:Нам потрібно залучити іноземних інвесторів, створити максимально прозорий інвестиційний клімат.То давайте дамо інвестору можливість без мита завезтиобладнання, вкласти кошти сюди, створити нові робочі місцяі щоб він почав оту додану вартість заробляти в Україні.Пригадаємо, що за ініціативи Радикальної партії було прийнято закон про безмитне ввезення високотехнологічного обладнання в Україну.Або ще деякі закони від нашої команди, які вже діють: підвищення мінімальної зарплати,мараторій на продажсільгоспземель, зниження ЄСВ практично в половину, десятирічна заборона експорту лісу-кругляку, дворічного збільшення вивізного мита на експорт металобрухту.Це ініціативи партії, які вже діють, а ще величезна купа питань виборюється.  
PeopleUA: Очевидно, що історію нашої країни творить саме народ. Тому логічно політичним лідерам не приймати самотужки рішення, а створити так звану коаліцію із простими людьми. Не просто слухати їхні побажання, а почути і діяти разом. Скажіть, чи Ви особисто притримуєтесь такої позиції? І якщо так, то як саме Ви співпрацюєте із народом?
Юрій Ройко:За ці два роки моє життя змінилося кардинально, адже море емоцій, левова доля часу і сил іде на депутатську, партійну діяльність. Але разом із тим я маю неоціненне надбання – це люди, які надіються і вірять мені як депутату. Бути якимось весільним генералом, ходити із значком у гарному костюмі – це одна сторона, а практична робота з людьми – це зовсім інше. Я вважаю, що головне завданнядепутата від сільських до обласних рад,–працювати на благо громад та людей, які їх обрали. Це первинне, це аксіома, іншого і бути не може. Людей, їх думку потрібно чути. Зустрічаючись із представниками місцевогосамоврядування, для себе виробляю якусь певну «дорожню карту», яку потім намагаюсь реалізувати. В обласній раді 64 депутати і у кожного з них стандартний набір проблем: дороги, школи, садочки, культура, медицина. І як емоційно реагує сесійна зала, коли діляться крихти дотаційного обласного бюджету.. Є невтішна статистика, коли основна форма роботи депутата, а саме депутатські запити, задовольняються не більше як на 10%, а ще в нас є близько 30-ти регіональних, обласних програм. Деякі з них взагалі не виконуються, деякі на 30-40% фінансуються. Тобто ви розумієте, яка яма у нестачі коштів.
PeopleUA: Які Ваші основні досягнення? Що вдалось змінити на краще з того часу, як ви вступили до політичної партії радикалів?
Юрій Ройко:Я не обіцяв того, чого не можу виконати, навіть коли йшов на вибори. І зараз приємно усвідомлювати,що фактично реалізував свої плани. Це мені вдалося, в першу чергу, дякуючи  підтримці колег-депутатів. Я обраний від Цуманщини. Цуманський регіон, до речі, демонструє позитивний природний приріст населення, поки Україна загалом знаходиться у демографічній ямі.
За цих неповних два роки роботи, за моєї ініціативи було залучено кошти обласного бюджету, зокрема, проведено капітальний ремонт Цуманської середньої школи, до речі, однієї з найбільших на теренах області. У корпусі, де розміщені початкові класи, у яких навчається понад 450 дітей, стеля буквально висіла і могла обвалитися щомиті, нині школа красується сучасною стелею і новою покрівлею з металочерепиці. У Цуманісистема водопостачання та каналізації існує понад 40 років, обладнання фізично зносилося та морально застаріло.Могла статися екологічна катастрофа,адже зворотні очищені води скидаються в річку Путилівка, яка протікає по території Цуманської пущі і за течією якої знаходяться санаторії «Пролісок» та «Червона калина». За мого сприяння цей об’єкт включено в обласну програму «Екологія 2016-2020». 2016-го року освоєно півмільйона гривень, 2017-го 900 тисяч, цього року –чекаємо на транш в розмірі 750 тисяч. Вже відремонтовані і замінено обладнання на каналізаційно-напорних станціях. На сьогодні залишиться доробити очисні системи, і ця проблема буде вирішена.
Зараз вже Цумань –центр об’єднаної територіальної громади, але не мало свого Будинку культури. І коли було потрібно, то користувалися власністю греко-католиків – костелом. Це дикість була, тому що зранку –служба, а ввечері – дискотека. Ми, провівши певні переговори, залучили коштиз обласного бюджету і виправили цю ситуацію. Тепер маємо Будинок культури.
У минулому році фактично вперше за історію Цуманябули зроблені комунальні вулиці, п’ятдесят роківбуло бездоріжжя,а тепер три вулиці маємо з твердим покриттям.
Багато хочеться усього зробити, але й багато що зроблено: перенесено садочок у Борохові, побудована огорожа Дернівській школі, замінена покрівля в Липненській школі. Зараз будемо міняти вікна в школах у Бересянах та Липному, для школи вХолоневичахкупляємо твердопаливний котел.
Один із моїх останніх депутатських запитів – це цікава програма «Безпека на дорогах», зараз є фінансування, щоб на центральних вулицях в Цуманібули встановлені дорожні знаки і впорядкована дорожня розмітка. Ми працюємо із Світовим банком, для того щоб створити Амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Весь проект буде коштувати 380 тис. євро.
PeopleUA: Кардинальні, радикальні, докорінні – це фактично слова, які описують політику вашої партії. Та чи готові до таких змін українці? Бо коли все змінюється поступово, це так чи інакше легше сприйняти. Акардинальні зміни завжди більш ризиковані.
Юрій Ройко: Справа в тому, що я не поділяю думки тих людей, які не прагнуть змін, а міркують так: аби гірше не було. Є чи не єдине право, яке ми маємо, – це право вибору. Але чи правильно ми його використовуємо? Бо коли справа доходить до виборів, то продаємось за пачку гречки, чи – за 300 грн.Ми напередодні виборів, і я закликаю людей думати, бо від нашого вибору залежить усе. Ми люди мудрі, і якщо ми приймемо правильне рішення, то зможемо кардинально змінити наше життя.
PeopleUA:Наскільки б ефективною не була провідна позиція Вашої партії, як би ви не діяли згуртовано, це все марно без підтримки людей і без їхньої допомоги. Як то кажуть, один в полі не воїн. Якщо ми вже зібрались змінити наше сьогодення, потрібно діяти разом. Що, на вашу думку, повинні робити українці, щоб підняти нашу країну із колін і закріпити її позиції так міцно, що ніхто не в силі буде вже це змінити?
Юрій Ройко: На мою думку, одна з наших найбільших бід, це відсутність національної ідеї. Моя мета, моя ідея– це жити в чистій, заможній, ситій Україні. Ідея –це не пустий звук. Під кожне її гасло робиться потужний реформаторський рух. Повторюсь, нічого випадкового не буває, навітьвійна на Сході. Ми –Київська Русь, ми –східна колиска православ’я. І якщо ми зробимо з цієї війни правильні висновки, то будемо мати свою автокефальну церкву у міцній, потужній державі, якісно оновимось в духовному і моральному сенсі як нація.
PeopleUA: За освітою Ви лісівник. Ставши політиком, продовжуєте бути дотичними до цієї сторінки книги Вашого життя, бо Ви є членом постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів обласної ради. Чи допомагає здобута Вами освіта у цих питаннях?
Юрій Ройко:Є дуже багато цікавих напрацювань і рішень нашої комісії, але ми не обійдемо питання КП«Волиньприродоресурс». Це тема, яка набила оскому. Основна ціль цього підприємства – займатися надрами корисних копалин й іншими природними ресурсами у Волинській області. Обласний бюджетскладає понад 8 млрд грн., наші ж власні доходи становлять лише 1,5 млрд. Якраз це підприємство мало б виконати основне завдання – наповнення місцевих бюджетів. Якби ніхто не заважав роботі цього підприємства, вже в минулому році бюджети різних рівнів могли б заробити сотні мільйонів гривень. Бо схема роботи цього підприємства мала б бути така: 50% від прибутку – в обласний бюджет, 25% – в районний, і ще 25% – у сільську раду, на території якої ведуться роботи. Це економічна сторона діяльності. Але головне – це екологічна сторона цього питання. Вже звичними стали розмови про місячні пейзажі чи марсіанські пейзажі, які лишаються після нелегального видобутку бурштину. Уявіть собі, за півтори тисячі кілометрів від фронту, тут, в тихому Поліссі, ллється кров, калічаться люди, руйнується інфраструктура, в ліс бояться зайти правоохоронці, створюються цілі воєнні формування по 300-400 людей. І на цьому фоні –повне мовчання центральної влади. На рівні держави повністю відсутня політична воля щодо вирішення бурштинового питання. Уже у двох голосуваннях депутати не підтримали, умовно кажучи, «Закон про бурштин». І це питання не буде вирішене до того часу, доки високопосадовці матимуть свої інтереси у нелегальному видобутку бурштину. Тому саме ми на місці повинні діяти.
PeopleUA: Сьогодні надзвичайно легко «засмітити» свідомість нації. Перш за все через засоби масової інформації. Як порадите не втрапити в інформаційну пастку?
Юрій Ройко: Я намагаюсь читати різне, якщо говорити про проблеми України та Росії, я читаю й іноземні медіа. Відомо, щобільшість медіаресурсів захищають інтереси своїх власників. Тому я на одну подію мінімум повинен мати 3-4 точок зору і на основі цього формую свою думку про ситуацію. Сам так роблю і рекомендую іншим.
PeopleUA: Довіра –це фундамент всього. Її нелегко здобути, проте просто втратити. Чи погоджуєтесь Ви із цим, і якщо так, то що робите, щоб Вам довіряли?
Юрій Ройко: Не треба людей обманювати. Натомість вислухати і спробувати виконати прохання. Варто бути максимально чесним. Оце і є запорука довіри людей до тебе.
PeopleUA: Ви заступник директора ТОВ ІРС СІСТЕМ, яка є виробником макаронів під ТМ «Avanti» та «Farinella». Розкажітьпромакаронну фабрику.
Юрій Ройко: Я закоханий в Італію. Так сталось, що обладнання всесвітньовідомої компанії«Braibanti» привезене саме з Італії. Умовно ми фабрику з Італії перенеслив Луцьк, але при цьому, вона працює на вітчизняній сировині. Постачаємопродукцію по всій Україні, в тому числі є й експорт закордон. Зараз готуємо цікавий контракт, будемо співпрацювати із Азією.  
PeopleUA: У Вас дуже активне життя. Бізнес, політична діяльність, родина. Як встигаєте все поєднувати?
Юрій Ройко: Часу не вистачає у лінивого. Якщо ти чітко розумієш цілі, які собі ставиш, то все виходить. Так, це непросто, але все поєднується. Ще, напевно, залежить від темпераменту, я сам по собі холерик. Якщо процес, алгоритм налагоджений, все іде само собою. Я почав працювати в бізнесі на початку 90-их, коли не було і мобільного з’язку. Були такі робочі будні, коли я по 10-15 днів з машини в машину пересідав. Я за те, щоб людина, яка створила бодай 10-15 робочих місць, має бути нагороджена державними нагородами, бо це складова успішного майбутнього в нашій країні.
PeopleUA: Розкажіть, як проводите дозвілля?
Юрій Ройко: Садівництво та пасіка – це мої улюблені заняття. Зараз у мене є ідея: хочу посадити у ріднійЦуманській школі великий яблуневий сад.
PeopleUA: Політика завжди буде однієї із найважчих професій. Тому людина, яка обирає цей шлях, повинна бути сильною, вміти робити швидкий вибір і час від часу чимось жертвувати. Це досить нелегко і подекуди неможливо без належної підтримки. Хто ж підтримує та допомагає Вам?
Юрій Ройко: Мене підтримує родина. Родина – це головне в моєму житті. Найцінніші миті, коли ми збираємось разом чи то у батьків вдома, чи в брата, чи в мене. Коли збираються представники мінімум трьох поколінь – це найрадісніші, найсвятіші моменти в житті. Звідти черпається і підтримка, й енергія.Стараюся найбільше проводити час з Іванком, а онук – це стан душі. Там тебе розуміють, там ти знову для когось маленький, хтось тебе посварить, а хтось – підтримає. Дружня родина – це запорука успішності країни.

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Лілії Сахнюк