Дороги потрібно ремонтувати, але робити це прозоро для громади

Фото: 

Життя не стоїть на місці, адже постійно відбуваються нові події. Відтак, сьогодні ми спілкуємося з приводу депутатської діяльності та актуальних нині суспільних  проблем  з депутатом Волинської обласної ради Юрієм Цейком, якого жителі сіл Баїв, Цеперів, Городище , Баківці, Озеряни, Боратин, Голишів, Новостав, Рованці, Гірка Полонка, Полонка, Оздів, Коршів, Лаврів, Промінь, Коршовець, Вербаїв, Лучиці, Мстишин, Радомишль, Романівка, Суховоля, Ратнів, Вікторяни (виборчий округ № 22), делегували до Волинської обласної ради  представляти їх інтереси.

Далі  ви дізнаєтеся, над чим зараз працює, які важливі проекти відстоює обранець найвищого колегіального органу області. Якими є плани на майбутнє в Юрія Цейка - обранця від Луцької районної громади. Зокрема, його особисте бачення про дороги на Волині, про діяльність профільної комісії, яку він очолює,  та про  запити виборців, над якими працює сьогодні. 

- Юрію Феодосійовичу, на останніх засіданнях профільної комісії, яку ви очолюєте, було багато інформації про формування прозорого дорожнього переліку автошляхів, де будуть проводитися капітальний чи поточний ремонти. Коли громадськість зможе побачити той перелік?  

- На засіданннях постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Волинської облради депутати активно обговорюють дорожню тему. Через те, що  в кожному селі чи районі, та й в країні, ця проблема чи не на першому місці. Ми з колегами-депутатами наполягаємо, щоб профільний підрозділ облдержадміністрації написав відповідну програму створення переліку з ремонту доріг на 3 роки, де чітко обґрунтують та пояснять, яким чином формується перелік автошляхів, в який спосіб, чому  першою потребує ремонту та відповідного фінансування  ось ця дорога, а не якась інша. На Волині  багато автошляхів, щоб їх відремонтувати, потрібні значні кошти, а їх не так багато. Тому і створюємо таку програму, щоб ефективно використати кожну гривню. Загалом, для того, щоб кожен житель, сільський голова побачив цей документ і, відповідно, мали потрібну інформацію. Всі ми чудово розуміємо, що, наприклад, за один рік не вдасться відремонтувати всі дороги. Тому має бути затверджений відповідний, наголошую, прозорий механізм майбутнього напрямку роботи. Отож, цю програму ми вже очікуємо більше двох місяців, знову лист направлений чиновникам, обіцяють до кінця року подати його на депутатський розгляд. Я й надалі буду відстоювати таку позицію, аби такий механізм запрацював у нашому Волинському краї.

- Також на останньому засіданні комісії,  де ви головуєте, піднімали питання про закриття поштових відділень у селах, зокрема,  і  Луцького району.  Саме з приводу цієї проблеми  телефонують у редакцію  наші читачі, обурені такими діями посадовців «Укрпошти».  Що думаєте з цього приводу, де сільським жителям тепер отримувати, наприклад, свою пенсію?

- Ми обговорювали це питання з депутатами, запросивши на комісію представників «Укрпошти». Вони інформували про свої дії,  пояснюючи, що таким чином зачиняють збиткові відділення. Відомо, що це прибуткове підприємство, адже сплачує близько 22 мільйони гривень податків. Нас з депутатами запевнили, що послуги людям надавати будуть, для цього залучатимуть сусідні відділення. В перспективі підприємство хоче частково стати банком, поставити банкомати у селах, щоб люди в такий спосіб отримували пенсію. Спочатку це складно буде і, мабуть, не зручно для старших людей, але на власному прикладі  знаю, коли вже освоїш нові технології, то стає легше робити якісь операції: чи то переслати гроші, чи оплатити товар. Все прогресує, йде вперед, проте, «Укрпошта» має вивчати потреби своїх клієнтів і зробити перехід на нові технології безболісним для людей. Не хочу, щоб відділення  «Укрпошти» закривалась, бо, якщо не буде сільської ради, школи, медпункту, пошти, то село вимре.

- Ще  одна важлива  тема, яку активно обговорюють у Луцьку та Луцькому районі. Це - об’єднання громад із містом. Вже в грудні вибори  в трьох приміських громадах Луцького району. Вони  вирішили працювати  окремо від міста. Як вважаєте  - треба об’єднуватися з містом? 

- Відстоюю позицію: Луцьку треба розширюватися. І всі це, ніби чудово розуміють і погоджують із цим. Адже наступними етапами, кажуть експерти, реформи буде не тільки об’єднання сіл чи районів, але й - областей. Наприклад, у нас, в Боратинській сільській раді люди майже вже не садять городів, не тримають господарства, тому що корінного населення небагато лишилося. Там живуть переважно міські жителі, які працюють в Луцьку. Всі фахові експерти пояснюють суспільству, чим це загрожує нашому  Волинському краю. Тому вважаю, що треба в цьому напрямку відповідальним посадовцям, місцевим депутатам сідати і обговорювати різні варіанти  для того, щоб знайти спільне рішення, що буде влаштовувати всі сторони заради нашого спільного майбутнього, заради соціально-економічного розвитку краю. У розмові з сільськими головами я піднімаю ці теми, адже про це варто говорити.

- Над якими питаннями працюєте зараз?

- Зараз намагаюся допомогти вирішити ряд важливих питань, підтримавши ідеї Лаврівської, Смолигівської, Чаруківської громад. Задуми у них - потрібні, буду намагатися  допомогти їх реалізувати, бо це важливо для місцевих жителів. Коли вже будуть конкретні результати – обов’язково повідомлю про це.

- У Волинській обласній раді зареєстрований проект рішення «Про звернення до Президента України щодо негайного скасування рішення Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення», внесений фракцією ВО «Свобода». Прокоментуйте це звернення.

  - Фракцією ВО «Свобода» у Волинській  облраді було підготовлено та внесено на розгляд депутатського загалу відповідний проект рішення щодо негайного скасування рішення Кабміну про підвищення ціни на газ для населення, який оприлюднений на сайті обласної ради. Спонукає до таких кроків позиція людей, які  в один голос заявляють, що підвищувати ще ціни на газ для наших громадян  зараз не можна. Нещодавно були в Торчині, адже там вшановували пам’ять воїнів УПА  з нагоди свят - Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці. Спілкуючись з місцевими жителями, також почули обурення  нічим не обґрунтованими діями влади, натомість нічого не робить, аби кардинально реформувати енергетичний сектор, модернізувати ЖКГ. Саме з цієї причини наша команда вимагає від влади одного – захистити наших людей.

Лілія ВОРОБЙОВА.