м. Нововолинськ

МІСТО НОВОВОЛИНСЬК
 
Народження і становлення Нововолинська пов’язане з освоєнням Львівсько-Волинського вугільного басейну.
Місто виникло на землях сіл Низкиничі, Дорогиничі, Будятичі та Русовичі Іваничівського району. Перша згадка про ці села, зокрема про Низкиничі, належить до першої половини XV століття: Литовський князь Свидригайло подарував їх своєму маршалкові О.Киселю.
Ще у 1912 році російським вченим М.М.Тетяєвим було висловлено думку про наявність запасів кам’яного вугілля на землях Західної України в районі Волинсько-Подільської підвищенності.
На початку 50-их років минулого століття тут було утворено „Західшахтобуд”.
Указом Президії Верховної Ради України 10 квітня 1951 року селищу шахтарів було присвоєне ім’я – Нововолинськ, районного підпорядкування Іваничівському району. У квітні 1957 року робітниче селище стало містом районного підпорядкування. 25 вересня 1958 року його віднесено до міст обласного підпорядкування.
Сьогодні Нововолинськ − місто обласного підпорядкування, розташоване у басейні річки Західний Буг на площі 1733 га. Населення Нововолинська та с. Жовтневого, яке є його адміністративною одиницею, становить понад 58 тис. мешканців.
Основу економіки міста формують 32 промислові підприємства. Сьогодні виробнича сфера Нововолинська − це приладобудування, деревообробна та харчопереробна галузі, меблеве і будівельне виробництва.
Далеко за межами Української держави відома продукція ВАТ «Нововолинський ливарний завод» - одного з найбільших підприємств Західного регіону України. Тут виготовляють дзвони, що відзначаються мелодійним звучанням та якісним оформленням.
Молоде місто має вигідне транспортно-географічне розташування. Автомагістраль Львів-Вол.-Волинський-Брест – перехрестя історично второваних торговельних шляхів із Західної і Східної Європи. Знаходиться всього у 5-ти кілометрах від державного кордону з Республікою Польща, за 30 км від автопереходу Устилуг, за 100 км до автопереходу і пасажирського залізничного переходу Ягодин.
 
ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ МІСТА НОВОВОЛИНСЬК
 
МУЗЕЇ
Народний історичний музей, пр-т Дружби, 27. Тел. 30760, працює з 9.00 до 17.00 год.
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ В М. НОВОВОЛИНСЬК
 
Готельно-розважальний комплекс «СІС». 30 номерів категорій «стандарт» та «люкс», ресторан першого класу, бар-більярд.
 
www.novovolynsk-rada.gov.ua - сайт Нововолинської міської ради