ЮРІЙ РОЙКО: "СХАМЕНІМОСЯ!"

Чому поки півень не клюне в одне місце, лише коли біда вже в хаті, ми з якоюсь бюрократичною інерцією, в кращому випадку розпочинаємо, а зазвичай - бурхливо імітуємо боротьбу з лихом? Чому не опереджуємо проблему, а ліниво плетемось за нею? Невже це збочений прояв нашої ментальності?

Хіба вчора засмерділо в Луцьку, Турійську, Володимирі, Нововолинську? Хіба вчора стало відомо про екобомбу від ветсанзаводу в Ковелі? Хіба вчора постала проблема сміттєполігона в Брищах? Хіба сьогодні взнали, що сотні офіційних сміттєзвалищ в області переповнені, а близько тисячі несанкціонованих смітників виникає щороку? Чи може вчора сталось глобальне потепління і аномальні кліматичні зміни, а сьогодні зранку масово почали всихати ліси, міліти ріки і озера?

Легіон! Легіон чиновників за наші гроші протирають штани в контрольних органах - інспекціях, департаментах, агенціях, управліннях, комісіях, науково-дослідних інститутах.

Люди, схаменіться! Від вас - лише фаховий підхід і консолідація зусиль щодо виявлення і подолання проблем. Натомість, на конкретні запитання, - чому виникла біда і її наслідки, хто винен і яке поніс покарання, як боротись з лихом, - бачиш безпорадно розведені руки і чуєш відмазку : "Ми діємо виключно в межах своїх повноважень". Тобто - моя служба з краю в межах моїх повноважень?! Гарно влаштувались на державній службі! Відповідальності - 0! Ефективності -0! А ще за хабарчик можна щось не побачити, або видати бажане за дійсне.

Поза "межами ваших повноважень" кожного з вас має об'єднувати одне - превентивне управління. Бо саме якісна превентивна діяльність призведе до недопущення або запобігання бід і катастроф в майбутньому. Саме чіткі, попередньо сплановані антикризові заходи на основі науково-обгрунтованих висновків, даних моніторингу довкілля, дадуть можливість запобігти ймовірним аварійним, кризовим станам.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
9 + 8 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Діяльність ради