ЮРІЙ РОЙКО: "ЛІС НАЛЕЖИТЬ НАРОДУ?"

 «Ліс – народне багатство. Бережіть його!» - з дитинства знайоме гасло з наглядної агітації обабіч доріг.
Більше того : земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України є об’єктами права власності Українського народу – нас з вами.

Безумовно, лісова галузь потребує  нагального  реформування. Обговорення напрямків реформування системи управління лісовим господарством активно точаться в суспільстві вже протягом останніх двох років.

7 листопада Державне агентство лісових ресурсів України представило «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року».   Документ презентували профільним міністерствам, відомствам, громадськості  у представництві Світового банку.

Нібито все правильно – далі,за логікою, мали послідувати обговорення Стратегії у фахово-експертному середовищі із залученням громадськості, наслідком, яких з’явився б серйозно допрацьований документ.
Але наша українська логіка інша!

15 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022року.
 Проте, цей документ виправлений Міністерством агрополітики (!?) до засідання Кабінету Міністрів не бачили ані Держлісагентство, ані профільні міністерства. Міністри голосували за прийняття Стратегії у «списку», тобто її затвердили без представлення та обговорення!

Чому цей  документ виправляли та приймали в умовах таємності? Чому фахівцям та громадськості представлена Стратегія редакції Держлісагенства, а не Міністерства агрополітики? Чому виправлений Мінагрополітики документ без погодження з Держлісагентством, Мінекології, Мінекономіки та Мін’юстом «всліпу» протягнули через Кабмін?

Із повідомлень, розміщених у ЗМІ, стали відомі окремі деталі схваленої Стратегії.Окремі положення цього документа викликали побоювання і сумніви в групі депутатів Верховної Ради і ,зокрема, Геннадія Москаля голови Закарпатської ОДА - найбільш лісистої області України.
 
Зокрема, передбачено передачу функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання державної власності, повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України.
Тобто, Кабмін кулуарно схвалив Стратегію реформування лісового господарства, яка передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії. А це передбачає подальшу можливість приватизації державних лісів!!
Хіба це не суперечить Конституції України?
 Ще викликає нерозуміння– це передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень.
Це ж явно не відповідає проголошеному загальнодержавному курсу децентралізації!
Чи сприятиме ця «стратегія» взагалі розвитку лісової галузі?
 Чи просто дозволить офіційно приватизувати і офіційно «робити бізнес» на залишках наших лісів?

Цікава думка з цього приводу всіх небайдужих, колег-депутатів і ,особливо, Володимира Бондаря та Олександра Кватирка.

 

Додати новий коментар

Діяльність ради