Анатолій Вітів: "Жити по-новому": для народу ‒ ціни і тарифи, для влади ‒ мільярди, офшори, надприбутки"

 

У квітні цього року під тиском суспільства уряд Гройсмана не наважився ввести здирницьку абонплату за газ для населення. Але, як показують реалії сьогодення, влада не відмовилася від наміру надалі грабувати українців з допомогою тарифів. Вже з 1 липня варто очікувати нового зростання вартості газу та опалення. Крім того, у червні парламент ухвалив закон, яким ввів абонплату за електроенергію. Бариги ніяк не можуть заспокоїтися і шукають все нові і нові можливості грабувати народ.

Коли Петро Порошенко балотувався в президенти, він обіцяв українцям "жити по-новому". Як виявилося, "жити по новому" означало в першу чергу шалений ріст цін та зубожіння великої кількості громадян. Коли Володимир Гройсман став прем'єром, він обіцяв показати нову якість роботи. Але єдине, що зміг показати глава уряду ‒ нові тарифи на газ і електроенергію. А також постійне зростання цін у магазинах, аптеках, на транспорті.

Володимир Гройсман минулого року обіцяв, що після підвищення вартості газу більш як у 3 рази ніякого нового подорожчання не буде. Як виявилося ‒ знову збрехав. Та ще й після того, як притворився глибоко обуреним введенням абонплати за газ.

Життя українців в останні кілька років перетворилося у справжню війну за виживання. Не встигли люди прийти до тями після зростання комунальних тарифів від Яценюка, як уряд Гройсмана готує нові й нові неприємні сюрпризи. Апетити олігархів, на інтереси яких і працює Кабмін, ніяк не можуть вдовольнитися тим, що є. Їм все мало і мало. Звідси і постійне зростання цін на газ та електрику. Звідси знецінення гривні і тотальне падіння рівня життя. Звідси корупція і безкарність можновладців.

Напевно важко знайти в історії різних націй і народів приклад більш цинічного пограбування власних громадян, ніж той, який демонструє правляча в Україні еліта на чолі з президентом, урядом та парламентською більшістю. Ще підлішим фактом є те, що підняття тарифів є економічно необгрунтоване і прикривається словами про реформи та патріотизм. Але хіба можна назвати реформою кількаразове подорожчання вартості комуналки? А де ж заходи з підвищення енергоефективності, усуненні корупційної складової, монополії олігархів на енергетичному ринку? Де максимальне сприяння альтернативній енергетиці? Цього не має. Є лише максимальне сприяння новому дерибану. А якщо громадяни починають критикувати владу та вказувати на її бездарну політику, їх зразу ж обзивають провокаторами і агентами Кремля. Записують у вороги.

"Свобода" послідовно виступає проти грабіжницької злочинної політики зростання тарифів. Ми наголошували на тому, що потрібно притягнути до кримінальної відповідальності усіх членів комісії у сфері енергетики та регулювання вартості комунальних послуг. Адже цей орган давно став філією олігархів, яким і належать контроль над електроенергією та газом в державі. Завдяки спільним зусиллям з громадою нам вдалося заблокувати введення абонплати за газ у квітні. Але схоже уряд вирішив зайти з чорного ходу і будь-якою ціною таки покласти в кишені ненажерливих бариг додаткові гроші, забравши їх у зубожілих громадян.

Підозрюю, що Порошенко і Гройсман знову розповідатимуть нам про те як невтомно влада працює над реформами. Якою правильною і безальтернативною є її політика. А чи задумувалися хоч колись урядовці, нардепи, президент як тепер живуть українці? Напевно їм важко зрозуміти проблеми рядових громадян. Що таке рахувати гроші на їжу, ліки, одяг чи навчання. І чому українці масово виїжджають за кордон в пошуках роботи. Бо між правлячими верхами і суспільством ‒ величезна прірва. Влада абсолютно відірвана від потреб українців. Кількаразовий і постійний ріст цін на комунальні послуги ‒ це бенкет під час чуми. Це прояв цілковитою недолугості, бездарності і фальшивої суті влади. Це знущання над власним народом, який веде війну з окупантом і прагне гідного життя. Ми повинні зупинити цей курс, який веде до знищення української нації.

Анатолій Вітів, голова Волинської "Свободи", депутат Волинської облради

Додати новий коментар

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.

Діяльність ради