Звання Почесний громадянин Волині

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням обласної ради від 18.08.2000 №13/23

ПОЛОЖЕННЯ
про звання "Почесний громадянин Волині"

зі змінами від :       29.03.2005 № 19/43,
23.12.2008 № 25/5
30.09.2015 № 36/109

1. Звання "Почесний громадянин Волині" є вищою ознакою вдячності мешканців області і присвоюється особам, які мають видатні заслуги, а також зробили значний особистий внесок в розвиток народного господарства області, її науки, освіти, охорони здоров'я, культури та спорту, чия виробнича, науково-просвітницька та громадська діяльність одержала визнання.

2. Подання про присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" вноситься на розгляд ради головою обласної ради.

3. Клопотання про присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" подають міські, районні ради, обласна та районні державні адміністрації, постійні комісії обласної ради.

Подані кандидатури попередньо обговорюються в профільних постійних комісіях обласної ради. (в редакції від 29.03.2005)

4. Присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" проводиться за рішенням обласної ради на підставі подання голови обласної ради до Дня незалежності України. (в редакції від 29.03.2005)

5. Звання присвоюється, як правило, мешканцям Волинської області і, як виняток, може бути присвоєно жителям інших регіонів України, а також інших країн.

6. Одночасно з пропозиціями про присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" подаються такі документи .

- подання;

- відомості про виробничі, наукові та інші досягнення особи, якій присвоюється звання.

7. Облік і реєстрацію осіб, яким присвоєно звання "Почесний громадянин Волині", веде виконавчий апарат обласної ради.

8. У трудовій книжці особи, якій присвоєно звання "Почесний громадянин Волині", може робитися відповідний запис (якщо ця особа – мешканець області чи інших регіонів України)

9. Звання "Почесний громадянин Волині" передбачає преміювання – одноразову матеріальну виплату у розмірі 10 (десяти) мінімальних заробітних плат, що здійснюється за рахунок коштів обласною бюджету, передбачених у кошторисних призначеннях обласної ради по кодах функціональної класифікації 250404 "Інші видатки" та економічної класифікації 1343 "Інші поточні трансферти населенню"). (в редакції від 30.09.2015)

10. Почесному громадянину Волині вручається посвідчення, знак та стрічка з написом "Почесний громадянин Волині" як правило на сесії обласної ради головою обласної ради або його заступником.

11. Кількість осіб, яким присвоюється звання "Почесний громадянин Волині", як правило не може перевищувати двох у рік. Рішення щодо кількості лауреатів щорічно приймається обласною радою з одночасним уточненням кошторисних призначень обласної ради, передбачених для преміювання лауреатів. (в редакції від 30.09.2015)

12. Позбавлення звання "Почесний громадянин Волині" можливе лише обласною радою в разі вчинення особою навмисного злочину, при наявності вироку суду, який набрав законної сили, або інших дій, що не дають морального права носити це звання.

 

Лауреати звання "Почесний громадянин Волині"